Під час форуму «Україна 30. Здорова Україна» презентували концепцію сучасної шкільної кухні.
Шеф-кухар Євген Клопотенко назвав страви, які пропонують готувати у школах, щоб зробити раціон дітей смачнішим та кориснішим:
«Салат з морквою та яблуками, салат з капустою, суп мінестроне, рибні котлети, плов, українська вертута, кускус з овочами».
У свою чергу співзасновник ГО Національна асоціація громадського харчування Орест Степаняк озвучив вимогу, яка обов’язково має виконуватися, щоб страви були максимально корисними.
«Маємо вчитися готувати за урок і віддавати за перерву, щоб їжа була максимально свіжою», – пояснює він.
Страви для шкільного меню обираються таким чином, щоб за 45 хвилин можна було приготувати 150 порцій з 7 страв. Однак, за словами Степаняка, для цього кухарям потрібні «технічні помічники».
Також, за словами представника асоціації, головним конкурентом шкільної їдальні для першачка (і причиною, чому діти не їдять у школах) стає «мама, яка пакує з собою сендвіч».
«Коли діти підростають, їм починають замість ланч-боксів давати 20-30 грн, і тоді конкурентом їдальні стають супермаркети та МАФи поруч зі школою… Тому наше завдання – зробити їжу таку, яку будуть хотіти їсти діти у школах», – наголосив Степаняк.
Ще одна проблема, яка потребує вирішення – робота кухарів. Часто їх або не вистачає, або вони надто втомлюються і потім від їхнього настрою залежить якість їжі.
«Тому нам потрібно додавати кухарям помічників, які будуть пришвидшувати якісь процеси або забирати від них ручну роботу», – додав представник асоціації.
Третя проблема – актуальність їжі. Дітям потрібно давати сучасну їжі, таку, яку вони будуть розуміти і хотітимуть з’їсти.
«Умовно кажучи, для дітей треба зробити таку картинку, яку вони бачать у своїх смартфонах», – зазначив Степаняк.
Нагадаємо, на першому дні форуму Володимир Зеленський анонсував запуск моделі здорової школи, зокрема, вона включає реформу шкільного харчування.
У серпні минулого року Кабмін схвалив реформу харчування у школах. Обов'язки центральних органів виконавчої влади розписані до 2023 року.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»