Середня освіта в Україні: скільки опорних шкіл у регіонах

Читать на русском

У 2016 році в Україні з’явилося таке поняття як «опорні школи». Вони покликані забезпечити дітям рівні можливості доступу до якісної освіти, потреба у якій, зокрема, гостро постала в умовах дистанційного навчання. «Слово і діло» проаналізувало, скільки таких шкіл є в кожній області країни і як з роками у цифрах змінювалася середня освіта.

Скільки в Україні є опорних шкіл і як змінювалася середня освіта з моменту незалежності і донині, дивіться на інфографіці Слово і діло.
Опорні школи в Україні 2021 ‒ інфографікаСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Станом на початок 2021 року в Україні функціонують 1033 опорні школи та 1540 філій. Загалом по країні майже 475 тис. учнів навчаються в опорних школах.

В умовах децентралізації такі школи вважають головними у громаді, там найвищий рівень успішності учнів та найкращі умови для навчання.

Нині найбільше таких шкіл у Кіровоградській області ‒ 80 і ще 196 філій. Трішки менше опорних закладів середньої освіти у Полтавській області ‒ 74 і 60 філій.

На третьому місці Житомирщина ‒ 71 школа і 74 філії.

Найменше опорних шкіл у Луганській області ‒ 18, дещо більше таких закладів є у Миколаївській та Івано-Франківській областях ‒ по 21 школі.

А от найбільше учнів порівняно з іншими областями навчається в опорних школах Львівщини ‒ 35 759 дітей.

Скільки в Україні є опорних шкіл і як змінювалася середня освіта з моменту незалежності і донині, дивіться на інфографіці Слово і діло.
Стан середньої освіти в Україні - інфографікаСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Якщо брати до уваги загальну кількість шкіл в Україні, то з 1991 року і до сьогодні їхня чисельність скоротилася на сім тисяч і становить 14,9 тис. Так само помітно зменшилася і кількість школярів з 7 млн 102 тис. до 4 млн 211 тис. Натепер на одного вчителя припадає 10 учнів, а загалом у школах викладають 440 тис. педагогів.

Нагадаємо, за час пандемії в українські школи закупили понад 400 тисяч гаджетів.

Також ми писали, що навчальний рік в освітніх закладах може бути продовжено, якщо виникне така потреба. Відповідні рішення ухвалюватиме місцева влада.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал