Третина українців втратять свої пенсії – Всесвітній банк

Читать на русском
При збереженні поточної системи середня сума пенсії в Україні знизиться до показника в 20% від заробітної плати до 2045 року
Ілюстративне фотоВідкрите джерело

В Україні з пенсіями складається неприємна ситуація; імовірно до 2045 року близько 30% українців у віці 60 років вже не зможуть отримувати пенсії від держави через дефіцит діючої в Україні солідарної пенсійної системи.

Про це йдеться в прогнозі, який склав Всесвітній банк, повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.

Фахівці ВБ вказують, що при збереженні поточної системи середня сума пенсії в Україні знизиться до показника у 20% від заробітної плати до 2045 року, а число тих, хто не встигне отримати необхідний стаж для пенсії, збільшиться до 30%.

В Україні в 2021 році зменшать пенсії: кого це торкнетьсяПенсіонер може позбутися виплат у разі відповідного судового рішення, виконавчих написів нотаріусів, а також інших рішень і постанов

«Ми, безумовно, вибираємо свій шлях, але детально аналізуємо досвід інших країн, щоб не допустити помилок і адаптувати кращі практики таким чином, щоб вони могли заробити та бути ефективними саме в наших умовах», - прокоментувала прогноз ВБ міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Нагадаємо, у 2021 році виплати деяким категоріям пенсіонерів будуть підвищені. Мінімальні пенсії можуть зрости у тих, хто не підпав під індексації 2019-2020 років і чорнобильців.

Раніше ми повідомляли, що в Україні змінюють правила доставки пенсій і розповідали, як будуть здійснюватися виплати.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал