Росія перешкоджала спільним морським навчанням США та України

Читать на русском
Сполучені Штати Америки та Україна провели спільні морські навчання. Втім, навчанням перешкоджали російські кораблі.
dpsu.gov.ua

Минулої доби, 8 травня, на відстані понад 100 морських миль від Одеси у водах України флагман морської охорони «Григорій Куроп’ятников» зустрів корабель Берегової охорони США «Hamilton». Водночас російські кораблі небезпечно маневрували поруч й навмисне створювали перешкоди.

Про це повідомляє прес-служба Держприкордонної служби України.

Зазначається, що дії партнерів пильно відстежували та супроводжували своєю присутністю кораблі РФ. Цього разу на «полювання» відправились два прикордонних сторожових корабля ФСБ РФ проекту «Охотнік», трохи віддалено, але досить нав’язливо кружляв ще один корабель ЧФ РФ, розповіли у держприкордонній службі.

«Кораблі країни-агресорки,то оголошували вигадані координати закритих районів, вимагаючи залишити їх, то небезпечно маневрували і намагалися штучно звузити зону маневру для українського й американського кораблів», - йдеться у повідомленні.

Війна, яка не відбулася: чи забув Путін про УкраїнуРосійські війська будуть відведені від кордонів з Україною, але це не означає, що нашу країну залишать у спокої.

Також, у пресслужбі зазначили, що кораблі прикордонних відомств США та України на переході морем відпрацьовували злагодженість дій у міжнародній тактичній групі.

«Американські партнери прибули в Україну із дружнім візитом, в рамках якого пройдуть спільні маневри в морі, тренінги з обміну досвідом в оглядових та штурмових операціях, й ділова зустріч представників охоронців морських кордонів та забезпечення безпеки судноплавства двох держав», - додають у Держприкордонслужбі.

При цьому, в Україні заявили про зухвале порушення норм міжнародного морського права.

Станом на 9 травня «Григорій Куроп'ятников» та Hamilton залишаються в морі, продовжуючи спільні навчання.

Нагадаємо, що США та Україна провели спільні навчання в Чорному морі.

Напередодні стало відомо, що США розглядають можливість відправлення військових кораблів у Чорне море, щоб продемонструвати підтримку України на тлі посиленої військової присутності Росії.

Раніше ми повідомляли, що в травні Велика Британія скерує два військові кораблі в Чорне море з метою підтримати Україну.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: