Україна в 2020 році заплатила МВФ мільйони доларів за транші, які не отримала

Читать на русском
Україна виплачує МВФ комісію за всі транші за кредитною програмою, в тому числі й за ті, які не були отримані
Ілюстративне фотоReuters

Україна за 2020 рік заплатила Міжнародному валютному фонду близько 4 млн доларів у якості комісії за транші за кредитною програмою, які так і не отримала.

Про це повідомляють «Українські новини» з посиланням на Національний банк України.

Підступ міститься в умовах кредитної програми. Згідно з ними, Україна виплачує комісію за всі транші, в тому числі й за ті, які не були отримані, причина, по якій транш не отримано, при цьому значення не має.

Платіж цей має назву «комісія за виділення фінансування», і залежить від двох факторів - загальної суми кредитів країни від МВФ і розміру її кредитної квоти. Для України цей платіж склав 0,1% від кредитної суми. Всього у 2020 році НБУ сплатив МВФ 8 млн доларів, з яких половину МВФ повернув.

Кредитний стоп-кран: із чим пов'язана пауза у співпраці з МВФУ МВФ не поспішають видавати Україні черговий транш кредиту – чекають на реформи. Чи вдасться довго протриматися без позик, і чим це загрожує вітчизняній економіці – розбирався Олександр Радчук.

Раніше міністр фінансів України Сергій Марченко розповів, що підписавши оновлений Меморандум економічної та фінансової політики, в якому будуть врегульовані питання співпраці Міжнародного валютного фонду з Україною, країна отримає нові маркери та терміни їх виконання.

Раніше в офісі президента заявили, що Україна може отримати другий транш за програмою Міжнародного валютного фонду до літа, якщо виконає необхідні умови. Йдеться про низку законопроєктів.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: