Адвокати ексголови ВіЕйБі банку не відвідують засідання ВАКС

Читать на русском
Антикорупційний суд визнав неповажними причини неявки низки адвокатів колишнього очільника банку українського олігарха Олега Бахматюка.
апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд визнав неповажними причини неявки адвокатів колишнього голови правління ВіЕйБі банку Дениса Мальцева, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у причетності до заволодіння 1,2 млрд грн.

Таке рішення 4 березня ухвалила колегія суддів апеляційної палати ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 24 червня 2020 року ВАКС заочно не заарештував Мальцева. Не погодившись з таким рішенням, прокурор САП подав апеляційну скаргу. В рішенні вказується, що 12 листопада 2020 року засідання відклали через неявку адвокатів. Так само засідання відклали через неявку адвокатів Мальцева 3 і 17 грудня, 9 лютого, а також 4 березня.

Тому прокурор САП просив визнати причини неявки захисників неповажними та порушити перед Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури питання про дисциплінарну відповідальність адвокатів. Судді з ним погодилися і визнали причини неявки неповажними адвокатів Мальцева на засідання 9 лютого і 4 березня. Також колегія порушила перед Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури міста Києва питання про дисциплінарну відповідальність цих адвокатів.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Бахматюку про підозру в організації заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування НБУ. Пізніше апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно взяла його під варту. Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

40 днів потому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого свідомо неправдивого висновку експертом.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал