Суд скасував рішення про передачу справи ТЕЦ Дубневичів від НАБУ

Читать на русском
Апеляційна палата розглянула і задовольнила скаргу прокурора САП на рішення слідчого судді столичного райсуду.

Апеляційна палата скасувала рішення Печерського райсуду Києва про передачу справи про привласнення природного газу НАК «Нафтогаз України» Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ, власниками якої є брати Ярослав і Богдан Дубневичі, від Національного антикорупційного бюро іншому органу.

Таке рішення 5 березня ухвалила колегія суддів палати Вищого антикорупційного суду під головування Дмитра Михайленка, повідомляє «Слово і діло».

«Апеляційну скаргу прокурора САП – задовольнити. Ухвалу Печерського райсуду Києва скасувати. Постановити нову ухвалу, якою провадження за скаргою адвоката Руденка на бездіяльність генерального прокурора, яка полягає у нездійсненні розгляду клопотання про вирішення спору про підслідність. Ухвала оскарженню не підлягає», – оголосив головуючий суддя Михайленко.

Як відомо, 10 лютого Печерський суд зобов'язав генпрокурора вирішити спір про підслідність у справі ТЕЦ Дубневичів і передати його іншому органу. Пізніше апеляційна палата ВАКС зупинила виконання цього рішення.

Нагадаємо, НАБУ і САП оголосили нові підозри у справі ТЕЦ Дубневичів у привласненні природного газу НАК «Нафтогаз України» на 729,8 млн грн. За даними «Слово і діло», серед підозрюваних ексдиректор ТОВ «Енергія» Ігор Кучма, керівник ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігор Артимко, його заступник Ігор Ільків, фінансовий директор «Енергія-Новий Розділ» Олег Павлишин та ексдиректор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Олександр Олексюк. За версією слідства, вони уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. Для здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав ТЕЦ газ за суттєво нижчими від ринкових цінами.

Внаслідок цих дій прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України» внаслідок реалізації корупційної схеми.

Відповідно до висновків експертиз, у 2016-2017 роках учасники злочину організували заволодіння 151,8 млн куб. м природного газу на користь ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія — Новояворівськ». Внаслідок цього НАК «Нафтогаз України» завдано збитків у розмірі 729,8 млн грн. Інший епізод про привласнення газу на 1,4 млрд грн уже розглядається у Вищому антикорупційному суді по суті.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: