ВАКС знову продовжив обов'язки ексголові «Черкасиобленерго»

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії процесуальних обов'язків підозрюваної.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд знову продовжив до 19 квітня дію обов'язків колишній в.о. голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Світлані Кузьмінській, яку НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння 313 млн грн підприємства.

Таке рішення 19 лютого ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 27 грудня суд відпустив Кузьмінську під 3,78 млн грн застави. Також на неї поклали низку обов'язків, зокрема: прибувати за кожної вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміни свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками та здати на зберігання закордонні паспорти.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП просив їх продовжити. Вивчивши клопотання, суддя задовольнив його частково. Суд продовжив до 19 квітня такі обов'язки: прибувати за кожної вимогою; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками та здати на зберігання закордонні паспорти.

Слідство встановило, що упродовж 2015 року Кузьмінська та її колишній перший заступник Олексій Беспалий у змові з головою правління приватної компанії ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитром Крючковим організували незаконну схему розрахунку за електроенергію. За умовами цієї схеми споживач електроенергії – ПАТ «Азот» – мав сплатити борг за спожиту електроенергію не ПАТ «Черкасиобленерго», а приватній компанії ПрАТ «ХК «Енергомережа», яка в подальшому нібито мала розрахуватися з ПАТ «Черкасиобленерго» за борги «Азоту», перерахувавши обленерго 313 млн грн. Однак цього не сталося.

Реалізована схема суперечила законодавству у сфері електроенергетики та порушувала порядок розрахунків на цьому ринку. Відтак, НАБУ з метою захисту інтересів держави звернулося до господарських судів з позовами про визнання недійсними договорів із переведення боргу «Азоту» перед «Черкасиобленерго». За результатами судових розглядів упродовж 2016-2018 років позовні вимоги НАБУ задоволені, а договори визнані недійсними.

Нагадаємо, 15 квітня НАБУ затримало екснардепа Крючкова після його екстрадиції. Пізніше суд взяв його під варту з альтернативою застави, який за нього внесли і він вийшов із СІЗО. Крім того, суд зняв браслет з екснардепа Крючкова.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: