ВАКС знову продовжив обов'язки експосадовцям «Черкасиобленерго»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув клопотання прокурора САП про продовження обов'язків двом підозрюваним у справі збитків обленерго.
Черкасиобленерго

Вищий антикорупційний суд знову продовжив на два місяці дію обов'язків колишніх виконувача обов'язків голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Світлани Кузьмінської та її першого заступника Олексія Беспалого, яких НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння 313 млн грн підприємства.

Такі рішення 23 і 26 жовтня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 27 грудня ВАКС відпустив Беспалого під 525 тисяч грн застави з покладанням низки обов'язків. Зокрема, його зобов'язали прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними і свідками у даному кримінальному провадженні і здати на зберігання закордонні паспорти. Пізніше йому залишили тільки два обов'язки: утримуватися від спілкування з певним колом осіб і здати на зберігання закордонні паспорти.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП подав клопотання про їх продовження. Вивчивши документ, суддя задовольнив його і продовжив обов'язки до 26 грудня.

Також суд продовжив до 23 грудня дію обов'язків Кузьмінської, а саме: прибувати за кожною вимогою, утримуватися від спілкування з певним колом осіб і здати на зберігання закордонні паспорти.

Слідство встановило, що упродовж 2015 року Кузьмінська та її колишній перший заступник Олексій Беспалий у змові з головою правління приватної компанії ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитром Крючковим організували незаконну схему розрахунку за електроенергію. За умовами цієї схеми споживач електроенергії – ПАТ «Азот» – мав сплатити борг за спожиту електроенергію не ПАТ «Черкасиобленерго», а приватній компанії ПрАТ «ХК «Енергомережа», яка в подальшому нібито мала розрахуватися з ПАТ «Черкасиобленерго» за борги «Азоту», перерахувавши обленерго 313 млн грн. Однак цього не сталося.

Реалізована схема суперечила законодавству у сфері електроенергетики та порушувала порядок розрахунків на цьому ринку. Відтак, НАБУ з метою захисту інтересів держави звернулося до господарських судів з позовами про визнання недійсними договорів із переведення боргу «Азоту» перед «Черкасиобленерго». За результатами судових розглядів упродовж 2016-2018 років позовні вимоги НАБУ задоволені, а договори визнані недійсними.

Нагадаємо, 15 квітня НАБУ затримало екс-нардепа Крючкова після його екстрадиції. Пізніше суд взяв його під варту з альтернативою застави, який за нього внесли і він вийшов із СІЗО. Крім того, суд зняв браслет з екс-нардепа Крючкова.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: