ВРП не тисне на суддю у справі плівок ОАСК – антикорупційний суд

Читать на русском
В антикорупційному суді запевнили, що на їхнього слідчого суддю не здійснюється тиск у справі столичного адмінсуду.
Андрій Біцюк

Вища рада правосуддя не тисне на слідчого суддю Вищого антикорупційного суду Андрія Біцюка під час розгляду клопотань у справі плівок голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, якого НАБУ і САП підозрюють у створенні злочинної організації та захопленні влади.

Про це йдеться в заяві прес-служби ВАКС.

«Слідчий суддя звертає увагу, що автори таких повідомлень стверджують про тиск Вищої ради правосуддя на слідчого суддю у вказаній справі (плівок ОАСК – ред.), що не відповідає дійсності. Андрій Біцюк підкреслює, що ухвалює рішення у даній справі, так само як і в решті справ, які він розглядає, виходячи виключно з матеріалів справи, керуючись чинним кримінальним процесуальним законом та виходячи із внутрішнього переконання, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин у кримінальному провадженні», – повідомляють у суді.

Нещодавно збори суддів ВАКС затвердили заяву, в якій стверджувалося про ймовірний упереджений розгляд скарг на їхніх суддів Вищою радою правосуддя. Зокрема, в короткі строки ВРП розглянула скарги на двох суддів та винесла їм попередження. Одним із таких суддів є Тимур Хамзін, якого притягнули до відповідальності за надання дозволу НАБУ і САП на обшук у судді ОАСК у справі плівок. Також ВРП відкрила провадження за скаргою на суддю Біцюка за ухвалення рішень у справі плівок ОАСК.

Водночас у ВРП заявили, що не мають упередженого підходу до розгляду скарг на суддів ВАКС, а заява зборів суддів нібито підриває авторитет правосуддя та порушує принцип рівності суддів.

Днями з другої спроби суддя Біцюк задовольнив клопотання НАБУ і САП про примусовий привід голови Окружного адмінсуду Києва Вовка на засідання з обрання запобіжного заходу. Наступне засідання відбудеться 8 лютого.

Плівки ОАСК: як Вовк і Ко «воюють» із НАБУНаціональне бюро звернулося до очільниці Офісу генпрокурора з проханням погодити документи для подання їх до Вищої ради правосуддя.

До цього антикорупційний суд продовжив до 17 березня строк розслідування справи плівок ОАСК. Перед цим Вовк вчергове не з'явився до ВАКС для обрання запобіжного заходу. Після чого детективи НАБУ вручили повістку голові ОАСК до ВАКС на 5 січня після відвідин ним свята, організованого колишнім народним депутатом Сергієм Ківаловим. Однак Вовк викинув документи з машини і поїхав.

5 січня голова Окружного адмінсуду Києва знову не з'явився на засідання, а тому прокурор САП просив слідчого суддю ВАКС надати дозвіл на примусовий привід Вовка. Втім суддя відмовив.

Раніше Національне антикорупційне бюро вдруге оголосило керівника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка в розшук, оскільки той не з'явився до ВАКС, а також ігнорує виклики НАБУ на допит. Водночас у пресслужбі ОАСК повідомили, що Вовк перебуває на лікарняному через коронавірус. Після чергової неявки до суду НАБУ відправила до Офісу генерального прокурора проєкт клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання і арешт Вовка, його заступника Євгена Аблова, Келеберди та Погрібніченка.

Як відомо, 22 жовтня Вовк та його адвокат не з'явилися на засідання до Вищого антикорупційного суду, на якому йому мали обрати запобіжний захід. 29 жовтня керівник ОАСК вдруге не з'явився до суду і ВАКС вчергове відклав засідання на 5 листопада.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру голові ОАСК Вовку, Аблову, керівнику ДСА Холоднюку та іншим. За версією слідства, Вовк організував і створив злочинну організацію. Як вважають детективи, ця злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також політичних еліт та бізнес-кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК нібито використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їхнім розглядом та з наперед визначеним результатом.

Крім того, зазначена організація намагалася захопити владу в Україні, отримавши контроль над Вищою радою правосуддя і Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Для цього вони нібито ухвалювали рішення в інтересах деяких чиновників, а ті, своєю чергою, призначали до ВРП та ВККС підконтрольних ОАСК осіб.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: