НАБУ закрило справу про брехню в декларації голови ОАСК Вовка

Читать на русском
У Національному бюро ухвалили рішення про закриття справи очільника столичного адмінсуду про недостовірності в електронних деклараціях.
Павло Вовкфото: babel.ua

Національне антикорупційне бюро закрило кримінальне провадження за фактами можливої брехні в декларації голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка у зв'язку з рішенням Конституційного суду України, яким скасована відповідальність за цей злочин.

Таку постанову детектив виніс ще 12 листопада, повідомляє «Слово і діло».

Також детектив НАБУ і прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просили Вищий антикорупційний суд вирішити питання щодо речових доказів у кримінальному провадженні. Однак суддя повернула клопотання прокурору. Вона вказала, що разом із переліком майна детектив не долучив до клопотання документ, що вилучене майно набуло статусу речових доказів, як і не надає копії постанови про закриття вказаного кримінального провадження, що є підставою застосування ч. 9 ст. 100 КПК України.

Як відомо, за версією слідства, Вовк не вказав у своїх деклараціях за 2015 і 2016 роки інформацію про користування житловим будинком площею 127,4 кв. м і земельною ділянкою площею 0,1597 га в селі Віта-Поштова в Київській області, які з 3 жовтня 2016 року зареєстровані на його колишню дружину.

Також детективи вказують, що очільник ОАСК не вказав у тих же деклараціях активи своєї колишньої дружини Світлани. Зокрема, йдеться про дохід, який вона отримала від здійснення підприємницької діяльності в 2015 році – 1 мільйон 541 тисяч 830 гривень та 2016-му – 1 мільйон 788 тисяч 400 гривень. Крім того, Вовк забув вказати, що користується автомобілем Audi Q7, який зареєстрований на його тестя.

У Бюро заявляють, що шлюб голови ОАСК розірваний рішенням Дарницького районного суду міста Києва від 12 травня 2015 року. Однак це не завадило колишньому подружжю спільно подорожувати за кордон. На думку детективів, подружжя Вовк із дітьми провело багато виїздів за кордон, що не співвідносяться з рівнем їхніх доходів. Органом досудового розслідування нібито було встановлено, що ані суддя Павло Вовк, ані його колишня дружина не мають достатніх офіційних доходів для придбання таких активів (земельної ділянки, житлового будинку й готівки – 30 тисяч доларів і 20 тисяч євро) і ведення такого способу життя. Тому тоді справу розслідували ще й за фактом незаконного збагачення.

Однак у лютому 2019 року Конституційний суд України визнав статтю про незаконне збагачення неконституційною.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: