ВАКС оголосив в міжнародний розшук ексзаступника директора ОПЗ

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про оголошення обвинуваченого в міжнародний розшук.
Микола Щуріков

Вищий антикорупційний суд оголосив у міжнародний розшук колишнього першого заступника директора ПАТ «Одеський припортовий завод» Миколу Щурікова, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура разом із першим заступником голові правління НАК «Нафтогаз України» Сергієм Переломою обвинувачує у розтраті понад 205 млн грн.

Таке рішення 28 січня ухвалила колегія суддів ВАКС за результатами розгляду клопотання прокурора САП, повідомляє «Слово і діло».

Прокурор САП просив суд оголосити Щурікова в міжнародний розшук, оскільки той виїхав з України. Паралельно сам обвинувачений подав до суду клопотання про зупинення судового провадження відносно нього до його видужання та виділення матеріалів кримінального провадження в частині обвинувачення Переломи в окреме провадження.

ВАКС клопотання прокурора задовольнив і оголосив Щурікова в розшук, а у задоволенні прохання самого обвинуваченого відмовили. Також судді визнали причини його неявки неповажними.

Раніше на підготовчому засіданні судді вирішили накласти на колишнього заступника директора ОПЗ 7357 грн грошового стягнення за неявки до суду 2 липня, 3 серпня, 17 вересня і 29 жовтня.

За версією слідства, у період з травня по грудень 2015 року Щуріков та Перелома організували схему з виведення коштів шляхом закупівлі за завищеними цінами природного газу, видобутого ПАТ «Укрнафта», для потреб «Одеського припортового заводу».

Корупційна складова цієї схеми полягала у наступному: ПАТ «Укрнафта», найбільша нафто- і газодобувна компанія України з часткою державної власності 50% +1 акція, не маючи ліцензії на продаж природного газу, здійснює реалізацію блакитного палива через посередників за договорами про спільну діяльність. За сприяння Переломи та Щурікова у травні 2015 року постачальником газу, видобутого «Укрнафтою», для потреб ОПЗ стала одна із фірм-посередників, а саме ТОВ «Енергоальянс». Згідно висновків економічної експертизи, попри чисельні конкурентні пропозиції від інших постачальників, закупівля газу через ТОВ «Енергоальянс» здійснювалася за цінами, вищими за середньоринкові.

Загальна сума закупівель за договорами з ТОВ «Енергоальянс» у травні-грудні 2015 року перевищує 4 млрд грн. При цьому встановлена сума збитків, завданих державі внаслідок незаконних оборудок, складає понад 205 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ завершило розслідування справи ОПЗ. Наприкінці 2016 року САП скерувала до суду обвинувальний акт стосовно Щурікова та Переломи. За три роки суд так і не виніс вирок у справі, а 29 жовтня 2019 року її розгляд перенесли до Вищого антикорупційного суду за підсудністю. За рік ВАКС не провів навіть підготовчого засідання.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: