Дефіцит Пенсійного фонду за рік зріс до 13 мільярдів

Читать на русском

Видаткова частина Пенсійного фонду України у минулому році перевищила дохідну на 13,2 млрд гривень.
apostrophe.ua

В Україні за 2020 рік доходи Пенсійного фонду склали 466 млрд гривень, а витрати - 479 млрд гривень. Дефіцит коштів досяг суми в 13 млрд гривень.

Про це розповіли в пресслужбі ПФУ.

Які пенсійні системи працюють у країнах світуУ більшості країн діє змішана пенсійна система, в якій домінує або солідарна, або накопичувальна.

Як пояснюється в інфографіку, доходи Пенсійного фонду складаються з власних доходів і дофінансування з держбюджету. У 2020 році власних коштів було 281,6 млрд грн, тобто 60,4%. Загальні доходи становлять 466,1 млрд грн.

У порівнянні з 2019 роком сукупні доходи зросли на 31,2 млрд грн, тобто на 7%. У той же час дофінансування з держбюджету скоротилося на 4,5%, а власні надходження ПФУ зросли на 16,5%.

Витрати за минулий рік склали 479,3 млрд грн. Таким чином, дефіцит сягає 13,2 млрд грн.

Нагадаємо, в інтерв'ю «Слово і діло» міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла, що в Україні в 2020-му середня пенсія зросла з 3082 гривень до 3410 гривень.

Як відомо, в держбюджеті-2021 трансферт Пенсійному фонду України урізали на 8,5 млрд. У Кабміні заявили, що це сталося в зв'язку з уточненням прогнозного розрахунку надходжень ЄСВ на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал