Соціальні виплати: чи очікуються затримки пенсій та зарплат

Читать на русском
Борис Кушнірукекономічний експерт

Від 1 грудня в Україні зросте низка соціальних виплат, бо підвищується прожитковий мінімум. Від нього залежить і розмір мінімальної пенсії. Крім того, зростання мінімальної заробітної плати з 6 тисяч до 6,5 відтермінують. У коментарі «Слово і діло» економіст Борис Кушнірук відзначив, що соціальних виплат не затримуватимуть, але початок наступного року буде складним з точки зору забезпечення виплат. Ситуація може погіршитися вже у січні-лютому.

«Захищені видатки все ж таки будуть профінансовані, принаймні цьогоріч. Але питання можуть виникнути на початку наступного року. Наприклад, у січні, бо в цей період найменші податкові надходження. Якщо ще й буде карантин, то це суттєво вдарить по економіці», ‒ сказав Кушнірук.

Видатки держбюджету на 2021 рік: що передбачає новий проєкт до другого читанняНайбільше коштів заплановано виділити на соціальні питання, підтримку економіки, медицини та освіти. Видатки на нацбезпеку та оборону майже не збільшились.

Він пояснив, у січні найменше податкових надходжень у бюджет і будуть відчутні наслідки запровадження карантину.

«Я противник збільшення виплат адміністративним шляхом. По-перше, це збільшення тиску на бюджет й це створює додатковий податковий тиск на підприємців, бо з цієї зарплати треба буде сплатити податки, а для багатьох населених пунктів це може бути неможливим. Уряд розраховує у такий спосіб отримати зиск через те, що бізнес сплатить податки й вони отримають доходи у Пенсійний фонд, але робити це в адміністративний спосіб – не найкраща ідея», ‒ сказав Кушнірук.

Економіст також додав, що підвищення розміру соціальних виплат від 1 грудня – планові заходи.

«Але є питання, чи є на це кошти, бо ми бачимо наскільки суттєвий дефіцит державного бюджету та у якому стані економіка. Я до таких речей ставлюся скептично – відповідно до того, в якому стані перебуває економіка», ‒ наголосив Кушнірук.

Нагадаємо, уряд схвалив доопрацьований проєкт держбюджету-2021 до другого читання. Для голосування парламент може зібратися на позачергове засідання після 7 грудня.

«Слово і діло» пропонує подивитись, як планується розподілити бюджетні кошти наступного року.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал