НАБУ розслідує виведення з держвласності земель агрокомбінату «Пуща-Водиця»

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку розслідують можливі зловживання службовим становищем під час виведення з державної власності земель під Києвом.
Пуща-Водиця

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують можливе незаконне виведення 265 га земель агрокомбінату «Пуща-Водиця».

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

Як встановлено слідством, у користуванні державного підприємства «Науково-дослідний виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця» перебували земельні ділянки загальною площею 1972 га в адміністративних межах Музичанської сільської ради Києво-Святошинського району. Водночас, за результатами розгляну листа гендиректора цього ДП Олексія Прилипка, який надійшов разом із листом голови Музичанської сільради про добровільну відмову від права постійного користування земельними ділянками зазначеного державного підприємства, наказом Головного управління Держземагентства у Київській області припинено право постійного користування землею Пуща-Водиці загальною площею 265 га та віднесено вказані землі до складу земель с/г призначення державної власності

В подальшому, за рахунок вказаних земель на підставі наказів Головного управління Держгеокадастру у Київській області у 2016 році передано у приватну власність низці громадян земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Разом з тим, ці громадяни передали землі на підставі угод упродовж грудня 2016 року-березня 2017 року на користь інших осіб. Пізніше землі були об'єднані і заново розділені, внаслідок чого у приватну власність деяких громадян перейшло більш ніж одна земельна ділянка, що підтверджується даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Однак, на думку слідства, наказ ГУ Держземагентства у Київській області про припинення права постійного користування земельними ділянками, а також накази ГУ Держгеокадастру у Київській області про передачу у приватну власність громадян земельних ділянок є незаконними та суперечать вимогам чинного законодавства. Їх ухвалення завдало істотної шкоди охоронюваним державним інтересам та спричинило тяжкі наслідки у вигляді позбавлення держави права власності на земельні ділянки загальною площею 265 га, розташованих в адміністративних межах Музичанської сільради.

Додамо, що у вересні НАБУ і САП одержали тимчасовий доступ до документів приватних компаній «Олівер-Буд», «Конкорд - ДС Плюс» та «Сітібудсервіс».

Нагадаємо, НАБУ розслідує можливе заволодіння землею на Житомирщині. Також бюро розслідує продаж землі під «Чорноморською Рів'єрою» на Одещині.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: