Обшук у Держгеокадастрі: суд скасував арешт телефонів фігуранта

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання представника власника майна про зняття арешту.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд скасував арешт двох мобільних телефонів фігуранта справи про заволодіння землею в Сумській області, в житлі якого детективи Національного антикорупційного бюро провели обшук.

Таке рішення 7 грудня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

За версією слідства, службові особи Главку Держгеокадастру в Сумській області усупереч ст. 84, 116, 122, 149, 150 Земельного кодексу України, зловживали службовим становищем в інтересах ТОВ «АФ Довіра 2008», унаслідок чого із державної власності безповоротно вибула особливо цінна земля на території Роменського району Сумської області загальною площею близько 2000 га. Вказані земельні ділянки перебували на праві постійного користування в державного підприємства «Дослідне господарство «Іскра» Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України та державного підприємства «Дослідне господарство «Агрофірма «Надія» Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.

У межах цієї справи детективи НАБУ 25 лютого провели низку обшуків, зокрема у Главку Держгеокадастру в Сумській області та за місцем проживання фігуранта розслідування. За результатами обшуку детективи вилучили три мобільних телефони iPhone, Assistаnt AS-4421 і Huawei P6. Вказані телефони визнані речовими доказами, оскільки на них можуть міститися листування з іншими особами, причетними до вчинення кримінального правопорушення.

Втім представник власника майна подав клопотання про скасування арешту з телефонів. На думку адвоката, ця техніка не відповідає критеріям речового доказу. Водночас прокурор САП вказувала, що з телефонами ще не вчинено усі необхідні слідчі дії. Зокрема, iPhone було скинуто до заводських налаштувань, що ускладнює отримання інформації, яка ньому містилась.

Вивчивши клопотання, суддя задовольнив його частково і скасував арешт лише двох мобільних телефонів, а саме Assistаnt AS-4421 і Huawei P6. Він встановив, що дані з цих телефонів були скопійовані, тому в подальшому їх арешті відпала потреба.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: