НАБУ знову спробувало прискорити передачу до суду справи про збитки НГУ

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив детективу та прокурору у встановленні підозрюваному та його захисникам строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.

Суд відмовився обмежувати строк на ознайомлення з розслідуванням колишньому начальнику управління розквартирування та капітального будівництва логістики Головного управління Національної гвардії Леоніду Сікорі, якого Національне антикорупційне бюро підозрює у причетності до нанесення збитків Нацгвардії.

Таке рішення 27 листопада ухвалив слідчий суддя Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

Зокрема, детектив вказував, що поштою направив на відому адресу проживання підозрюваного експосадовця Нацгвардії та його адвокату повідомлення про завершення розслідування. На його думку, підозрюваний та його захисник ухиляються від отримання поштових повідомлень, ігнорують повідомлення, що надсилаються у мессенджерах на їх номери телефонів та не з'являються за викликом органу досудового розслідування. Тому, як вважає детектив, Сікора та його адвокат зволікають із процедурою ознайомлення з розслідуванням. Він просив суд обмежити їх у строках ознайомлення зі слідством. Детектив окремо додав, що 13 листопада особисто підозрюваному вручили повідомлення про завершення слідства.

Своєю чергою адвокат заперечував проти задоволення клопотання та пояснив, що ознайомлення інших учасників сторони захисту з матеріалами кримінального провадження жодним чином не доводить факту повідомлення експосадовцю НГУ та особисто йому про завершення досудового розслідування. Він додав, що не отримував інформації про завершення слідства, а підозрюваний Сікора перебуває на лікуванні.

Вивчивши клопотання, суддя відмовив у його задоволенні. Він встановив, що підозрюваному лише 13 листопада офіційно повідомили про завершення розслідування. Водночас, згідно медичних довідок, Сікора перебував на лікуванні аж до 27 листопада, а тому із цього не вбачається ознак зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких йому надано доступ.

Як відомо, 7 лютого Офіс генерального прокурора передав до НАБУ справу про 17,3 млн грн збитків Нацгвардії. У цій справі тоді вже було повідомлено про підозру чотирьом особам: колишньому начальнику управління розквартирування та капітального будівництва логістики Главку НГУ Леоніду Сікорі, його колишньому заступнику - ексначальнику відділу цього управління Олександру Ярошу, директору ТОВ «Бучажитлобуд-Кредит» Дмитру Лашковіцеру та керівнику ЖБК «Буча-Житлобуд №1» Войналовичу.

За версією слідства, власник «Бучажитлобуд-Кредит» Андрій Немерюк організував схему заволодіння 17,3 млн грн НГУ, які були виділені з державного бюджету на придбання житла для військовослужбовців НГУ. Як встановили детективи, він залучив до свого плану начальника управління розквартирування та капітального будівництва логістики Головного управління НГУ Леоніда Сікору, керівника фінансового відділу цього ж управління НГУ Модлінського та директора ТОВ «Бучажитлобуд-Кредит» Дмитра Лашковіцера та керівника ЖБК «Буча-Житлобуд №1» Олега Войналовича. До реалізації злочину ці особи також залучили заступника начальника управління розквартирування і капітального будівництва логістики ГУ Нацгвардії Олександра Яроша. Однак, як з’ясувало слідство, до складу групи він не входив.

Для реалізацію плану вони забезпечили перемогу ТОВ «Бучажитлобуд-Кредит» на придбання у них квартир в Бучі Київської області, а саме житловому комплексі Forest Land. Дотепер договори купівлі квартир не виконані у зв'язку з непридатністю квартир для проживання. Немерюк і начальник фінвідділу НГУ перебувають у розшуці. Їм підозру вручили заочно. Наразі слідство у справі завершене і матеріали відкриті стороні захисту.

Нагадаємо, ВАКС відпустив під особисте зобов'язання підозрюваного у справі квартир для НГУ в Бучі. Також суд відпустив під особисте зобов'язання ексчиновника НГУ. Крім того, ВАКС обрав запобіжний захід ще двом підозрюваним.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: