ВАКС скасував арешт телефону спеціаліста сумського Держгеокадастру

Читать на русском
Антикорупційний суд розгляну клопотання адвоката фігуранта справи про скасування арешту майна і задовольнив його частково.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд скасував арешт мобільного телефону, вилученого в приміщенні Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру) в Сумській області у провідного спеціаліста.

Таке рішення ВАКС ухвалив 11 листопада, повідомляє «Слово і діло».

За версією слідства, службові особи Главку Держгеокадастру в Сумській області усупереч ст. 84, 116, 122, 149, 150 Земельного кодексу України, зловживали службовим становищем в інтересах ТОВ «АФ Довіра 2008», унаслідок чого із державної власності безповоротно вибула особливо цінна земля на території Роменського району Сумської області загальною площею близько 2000 га. Вказані земельні ділянки перебували на праві постійного користування в державного підприємства «Дослідне господарство «Іскра» Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України та державного підприємства «Дослідне господарство «Агрофірма «Надія» Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.

У межах цієї справи детективи НАБУ 25 лютого провели низку обшуків, зокрема у Главку Держгеокадастру в Сумській області. Під час обшуків детективи вилучили мобільний телефон Huawei провідного спеціаліста Главку Держгеокадастру на Сумщині та наклали на нього арешт, визнавши речовими доказами. Проте, на думку адвоката, вказане майно не відповідає критеріям речового доказу, а тому арешт необхідно зняти. Також адвокат вважає, що в подальшому арешті мобільного телефону відпала потреба.

Водночас детектив НАБУ заперечував проти зняття арешту з майна. Він вказав, що працівники НАБУ не змогли дослідити інформацію, яка міститься на телефоні, через непрацездатний стан. Разом із цим, під час дослідження телефонів інших фігурантів було встановлено, що провідний спеціаліст Держгеокадастру обмінювався інформацією через телефон з іншими фігурантами.

Вивчивши клопотання, суд задовольнив його частково і скасував арешт мобільного телефону.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал