У Зеленського розкритикували позицію суддів КСУ

Читать на русском
Судді КСУ виявляють непослідовність, зіткнувшись з негативною реакцією суспільства і президента на своє рішення про скасування кримінальної відповідальності за приховування доходів і майна.
Фото: president.gov.ua

Судді КСУ виявляють непослідовність, зіткнувшись з негативною реакцією суспільства і президента на своє рішення про скасування кримінальної відповідальності за приховування доходів і майна.

Про це в п'ятницю, 6 листопада, заявив радник глави офісу президента Михайло Подоляк в коментарі Корреспондент.net.

«Дивна позиція в окремих суддів КС. Вони тепер заявляють про готовність шукати вихід з кризи і як би відкрито підкреслюють, що вони прекрасно усвідомлюють, хто ініціатор, призвідник цієї кризи», - сказав він.

Подоляк нагадав, що представники КС запропонували вийти з політичної кризи шляхом ухвалення так званого «законопроекту Разумкова».

«І це друга дивина. Бо самі судді КС прекрасно розуміють, що насправді цей законопроект не вирішує питання подальшої появи подібних скандальних рішень КС в принципі», - підкреслив він.

Більш того, цей законопроект «вбиває» вже наявні кримінальні справи за статтями про невідповідність внесених даних у декларації, зазначив радник глави офісу президента.

«Більше сотні справ одним махом «вбиваємо». Плюс - дали вікно для спішного внесення змін до декларації. Ну і головне, цей законопроект як би відкочується ситуацію на п'ять місяців тому і формально анулює роботу НАЗК за весь цей час», - заявив він.

Подоляк назвав «безглуздою» готовність Конституційного суду вийти в публічну площину і пояснити мотивації своїх рішень.

«КС практично відкрито намагається перетворитися вже у свого роду політичний інститут, активно бере участь у політичному процесі та політично роз'яснюючи свої дії. І це ще раз доводить нам, що всі останні рішення - спекулятивні, а їхня юридична необґрунтованість самими суддями розуміється навіть на підсвідомому рівні», - резюмував радник глави Офісу президента.

Нагадаємо, після скандального рішення КСУ по «недостовірного декларування» президент Володимир Зеленський запропонував звільнити весь склад Конституційного суду.

За відставку суддів КСУ також збирали підписи серед нардепів Ради.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: