НАБУ затримало підозрюваного, який 4 роки переховувався від слідства

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку затримали підозрюваного у цукровій справі, який у 2016 році був оголошений у розшук.
Олександр Висоцький

Національне антикорупційне бюро затримало розшукуваного з 2016 року фігуранта так званої «цукрової справи», де вже обвинувачують колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Колеснікова та інших.

Про це журналісту «Слово і діло» повідомили джерела в антикорупційних органах правопорядку.

За словами співрозмовників, затримали директора приватного підприємства Олександра Висоцького, який був пособником у заволодінні цукру ДСБУ «Аграрний фонд» на 211,65 млн грн. Також йому обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою 630 тисяч грн застави.

За версією слідства, Висоцький уклав договір складського зберігання піску ДСБУ «Аграрний фонд», забезпечивши таким чином безперешкодний доступ до складських приміщень невстановленим особам з метою викрадення цукру. Крім нього, у справі також обвинуваченими є ексзаступник прокурора Київської області Колесніков, державний виконавець Черкаського відділу державної виконавчої служби Віталій Бондар та керівник ТОВ «Еверіз Веб Солюшенс» Віталій Панфьоров. Наразі вказана справа слухається у Вищому антикорупційному суді.

Як відомо, 5 жовтня 2017 року Соснівський районний суд міста Черкаси повертав обвинувальний акт у справі «цукрового прокурора». Однак вже 24 січня 2018 року Апеляційний суд Черкаської області це рішення скасував. Акт повернули назад до Соснівського райсуду Черкас. Надалі жодне з призначених підготовчих засідань не відбулося, і лише 13 листопада суд знову повернув САП обвинувачення. Однак цього разу Апеляційний суд Черкаської області не зміг розглянути апеляцію прокурора через відводи суддів. Тому голова цього суду подав подання до Касаційного кримінального суду про направлення цієї скарги до Київського апеляційного суду. Верховний суд його задовольнив.

Пізніше Київський апеляційний суд направив «цукрову справу» на повторний автоматизований розподіл, після якого відкрив провадження за скаргою. Київський суд скаргу САП задовольнив.

Нагадаємо, Верховний суд передав цю справу до ВАКС.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: