Суд задовольнив скаргу САП на повернення обвинувачення «цукрового прокурора»

Читать на русском
Апеляційний суд столиці задовольнив скаргу антикорупційного прокурора на рішення черкаського суду про повернення обвинувального акту.
Київський апеляційний суд

Суд задовольнив апеляційну скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на повернення обвинувального акта щодо колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Колесника та інших осіб у так званій «цукровій справі».

Таке рішення 10 квітня ухвалила колегія суддів Київського апеляційного суду, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, 5 жовтня 2017 року Соснівський районний суд міста Черкаси повертав обвинувальний акт у справі «цукрового прокурора». Однак вже 24 січня 2018 року Апеляційний суд Черкаської області це рішення скасував. Акт повернули назад до Соснівського райсуду Черкас. Надалі жодне з призначених підготовчих засідань не відбулося, і лише 13 листопада суд знову повернув САП обвинувачення. Однак цього разу Апеляційний суд Черкаської області не зміг розглянути апеляцію прокурора через відводи суддів. Тому голова цього суду подав подання до Касаційного кримінального суду про направлення цієї скарги до Київського апеляційного суду. Верховний суд його задовольнив.

Пізніше Київський апеляційний суд направив «цукрову справу» на повторний автоматизований розподіл, після якого відкрив провадження за скаргою.

Як встановили судді, єдиною підставою для повернення обвинувального акту зазначено той факт, що його затвердили 28 серпня 2017 року, тобто майже через 3 місяця після закінчення загального 12 місячного строку досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні. Однак, на думку колегії, дана обставина не є підставою для повернення обвинувального акта прокурору. Про це у своїх висновках наголошував й Апеляційний суд Черкаської області, коли обвинувачення повернули прокурору вперше, а суд пояснив, що таке рішення є безпідставним та таким, що суперечить чинному законодавству.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: