Верховний суд передав до ВАКС справу «цукрового прокурора»

Читать на русском
Верховний суд задовольнив клопотання прокурора про передачу до антикорупційного суду колишнього заступника прокурора Київської області.
Олександр Колесник

Верховний суд передав до Вищого антикорупційного суду кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього першого заступника прокурора Київської області Олександра Колесника та інших осіб у так званій «цукровому справі».

Таке рішення 23 жовтня ухвалила колегія суддів Касаційного кримінального суду, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, 5 жовтня 2017 року Соснівський районний суд міста Черкаси повертав обвинувальний акт у справі «цукрового прокурора». Однак вже 24 січня 2018 року Апеляційний суд Черкаської області це рішення скасував. Акт повернули назад до Соснівського райсуду Черкас. Надалі жодне з призначених підготовчих засідань не відбулося, і лише 13 листопада суд знову повернув САП обвинувачення. Однак цього разу Апеляційний суд Черкаської області не зміг розглянути апеляцію прокурора через відводи суддів. Тому голова цього суду подав подання до Касаційного кримінального суду про направлення цієї скарги до Київського апеляційного суду. Верховний суд його задовольнив.

Пізніше Київський апеляційний суд направив «цукрову справу» на повторний автоматизований розподіл, після якого відкрив провадження за скаргою.

Як встановили судді, єдиною підставою для повернення обвинувального акту зазначено той факт, що його затвердили 28 серпня 2017 року, тобто майже через 3 місяця після закінчення загального 12 місячного строку досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні. Однак, на думку колегії, дана обставина не є підставою для повернення обвинувального акта прокурору. Про це у своїх висновках наголошував й Апеляційний суд Черкаської області, коли обвинувачення повернули прокурору вперше, а суд пояснив, що таке рішення є безпідставним та таким, що суперечить чинному законодавству.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.