Україна розпочала постачання газу до Румунії

Читать на русском
Оператор ГТС України 1 липня здійснив першу поставку газу в Румунію через ГВС Орловка. Також відбувся запуск віртуальної точки на кордоні з Польщею.
Energy Club

«Оператор ГТС України» 1 липня здійснив перше постачання газу до Румунії через ГВС «Орловка». Також відбувся запуск віртуальної точки на кордоні з Польщею.

Про це повідомив генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Макогон Сергій у Facebook.

Як зазначив Макогон, віртуальна точка на кордоні з Польщею об'єднала дві фізичні точки: Дроздовичі і Германовичі.

«Перші 5,4 млн кубометрів газу будуть поставлені сьогодні в Україну», - повідомив він.

За його словами, створення віртуальної точки - це вимога європейських газових кодексів. Така точка дозволяє значно спростити роботу трейдерів, створює додаткову гнучкість і збільшує пропускну здатність за рахунок заліку протилежних потоків газу.

Крім цього, запуск точки дозволить «Оператору ГТС України» перенаправити потоки газу між фізичними газопроводами, щоб почати заміну 15 км трубопроводу на одній з ділянок.

Як повідомив Макогон, підписання договорів з «Молдоватрангазом» дозволило розпочати тестові поставки газу з України в Румунію через Молдову. Раніше транзит в Румунію проводився тільки для «Газпрому», оскіки «Молдоватрангаз» не підписував договори на транзит газу через територію Молдови з іншими трейдерами.

«Сподіваємось, у найближчому майбутньому почнуться поставки газу і у зворотному напрямку - з півдня Європи в Україну», - додав він.

Нагадаємо, Росія на тлі зупинки газопроводу «Турецький потік» в червні істотно збільшила транзит газу південною гілкою ГТС України.

Також стало відомо, що Німеччина має намір використовувати українську газотранспортну систему для постачаннямм водню до Європи.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал