Оператори ГТС України і Молдови підписали угоду про транзит

Читать на русском
ТОВ Оператор ГТС України та ТОВ Молдоватрансгаз і АТ Молдовагаз підписали міжоператорську технічну угоду (interconnection agreement) про взаємодію відповідно до європейських правил з 1 січня 2020 року.

ТОВ «Оператор ГТС України та ТОВ «Молдоватрансгаз» і АТ «Молдовагаз» підписали міжоператорську технічну угоду (interconnection agreement) про взаємодію відповідно до європейських правил з 1 січня 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба «Оператор ГТС України».

Також, були підписані договори на транспортування газу територіями України і Молдови для прикордонних споживачів обох країн.

Таким чином, цей крок дозволяє транспортувати газ за європейськими правилами в обох напрямках між Україною і Молдовою через точки Олексіївка, Гребеники, Каушани, Ананьїв, Лиманське.

А саме це повністю завершить розблокування транбалканського газового коридору та дозволить споживачам Молдови з 1 січня 2020 року отримувати газ з української ГТС.

Нагадаємо, «Оператор ГТС України» готовий до роботи у відповідності з законодавством Європейського союзу. Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович повідомив, що відправив лист, який підтверджує, що «Оператор ГТС України» відділений і готовий до роботи у відповідності з законодавством ЄС.

Як повідомлялося, «Оператор ГТС України» пройшов європейську сертифікацію в середині грудня 2019 року. У повідомленні Секретаріату Енергетичного союзу говорилося, що створений оператор газотранспортної системи України відділений у відповідності з вимогами європейського законодавства, в рамках Третього енергетичного пакету.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...