ВАКС призначив до розгляду справу про заволодіння землею під Києвом

Читать на русском
Антикорупційний суд призначив до розгляду обвинувальний акт стосовно посадових осіб Національної академії аграрних наук.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду кримінальне провадження про заволодіння понад 13 га землі в селі Гатне Києво-Святошинського району Київської області.

Таке рішення 4 червня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Під час підготовчого засідання ВАКС призначив до розгляду обвинувальний акт на 15 червня. Також суд звільнив від відповідальності двох обвинувачених за частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення) у зв'язку із закінченням строків давності. Йдеться про колишнього президента Національної академії аграрних наук Василя Петриченка і ексголовного вченого секретаря, академіка НААН Світлану Ковтун.

Крім того, суд відмовив у залученні до розгляду кримінального провадження в якості потерпілого трьох обвинувачених. Ще суд відмовив у задоволенні двох клопотань про повернення застави та зміни запобіжного заходу.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи НААН та її структурних підрозділів, радник президії НААН від Служби безпеки України, ГУ Держземагентства в Київській області, у період з вересня 2013 року по вересень 2014 року умисно, з корисливих мотивів, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинили заволодіння 138 земельними ділянками (загальна площа 13,2564 га), розміщеними на території Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області. За даними САП, вказані землі були сформовані внаслідок вилучення 15,12 га особливо цінної землі ДП ДГ «Чабани», а їх ринкова вартість на момент переходу у приватну власність становила 42,55 млн грн.

Крім того, як додали у САП, вказані особи також мали намір заволодіти ще 6 земельними ділянками загальною площею 0,581 га, ринкова вартість яких на момент формування становила 1,43 млн грн.

Серед обвинувачених шестеро службових осіб НААН та її структурних підрозділів, двоє – колишні посадові особи ГУ Держземагентства у Київській області та один – співробітник СБУ.

За даними «Слово і Діло», йдеться про експрезидента НААН Василя Петриченка; віце-президента академії Ануш Балян; керівника дослідного господарства «Чабани» Олександра Іщука; директор Інституту землеробства Віктора Камінського; наукового співробітника Інституту землеробства Івана Шевченка; академіка НААН Світлану Ковтун; колишнього заступника начальника ГУ Держземагенства у Київській області Станіслава Губіна; начальника управління державного земельного кадастру цього ГУ Романа Кучера та працівника СБУ Віталія Оборського.

Нагадаємо, НАБУ завершило розслідувати справу про заволодіння землею. Раніше Балян залишилася без обов'язків, а Оборському їх продовжили.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: