Справа Альперіна: суд продовжив обов'язки 5 підозрюваним

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання прокурора про продовження обов'язків п'ятьом підозрюваним у справі одеського бізнесмена.
Вадим Альперінфото: «Слово і діло», Олег Новіков

Суд продовжив дію обов'язків п'ятьох підозрюваних у кримінальному провадженні про організацію одеським бізнесменом Вадимом Альперіним зловживань на митниці.

Про це повідомляє пресслужба Вищого антикорупційного суду.

Зокрема, суд продовжив обов'язки трьох інспекторів митного посту «Столичний» Київської митниці, а саме: прибувати за вимогою; повідомлятипро зміну свого місця проживання та/або роботи; здати на зберігання закордонний паспорт; не відлучатися з території України без дозволу. Двоє митників також мають утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками. За інформацією «Слово і діло», йдеться про Андрія Яцюка, Володимира Паука і Ольгу Батухтіну.

Також суд продовжив дію таких обов'язків ексдиректора Департаменту адміністрування митних платежів Державної фіскальної служби: прибувати за першим викликом; не відлучатися з території України без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з будь-якими особами щодо обставин підозри у кримінальному провадженні та здати на зберігання закордонний паспорт. Йдеться про нині заступницю голови енергетичної митниці ДФС Аліну Данченко (Скомарову).

Крім того, ВАКС продовжив обов'язки і працівника офісу Альперіна Євгена Іскольда, а саме: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Одеської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками; здати на зберігання закордонний паспорт.

Як відомо, суд взяв під варту Альперіна з альтернативою 70 млн грн застави. Пізніше за нього внесли заставу і бізнесмен вийшов із СІЗО. Також на підозрюваного наділи електронний браслет. Нещодавно суд звернув в дохід держави 35 млн грн застави Альперіна.

За версією слідства, Альперін створив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: