Дощі припинили посуху в Україні – Гідрометцентр

Читать на русском
Посуху, яка встановилася в Україні в березні-квітні, припинили рясні травневі зливи. Про це заявили в Укргідрометцентрі.

Посуху, яка встановилася в Україні в березні-квітні, припинили рясні травневі зливи.

Про це заявили в Укргідрометцентрі, пишуть Українські новини у вівторок, 26 травня.

«Дощі призупинили посуху в Україні на більшості площ, навіть на півдні є деяке пом'якшення під ранніми хлібами - озимими, ранніми яровими... Це дуже важливо для врожаю, оскільки зараз рослини найбільше потребують вологи. Сподіваюся, що перезволоження не буде, але його не було в Україні давним-давно», - сказала глава відділу агрометеорології Тетяна Адаменко.

Загроза перезволоження відсутня, оскільки найближчим часом відбудеться потепління і волога випарується, додала метеоролог.

За прогнозами, на початку червня буде спостерігатися підвищення температури, і в районі 10 червня вона встановиться на рівні +30 градусів на півдні і +24... +28 градусів на решті території країни.

Крім того, періодичні дощі, але не проливні, оскільки вони були пов'язані з циклоном. За словами Адаменко, такі низькі травневі температури фіксуються вперше з 1980 року.

Нагадаємо, Кабмін виплатить фермерам компенсацію за посуху.

Нагадаємо, згідно з офіційними даними українські аграрії через посуху в березні-квітні втратили близько 234 тис. гектарів або 2,6% від усіх посівних площ озимих культур.

Також «Слово і діло» поцікавилося в економічного експерта, директора Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, з якими викликами стикаються виробники та які рішення можуть бути прийнятими для підтримки сектору.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: