Історичний спад економіки ЄС: як це вплине на Україну

Читать на русском
Володимир Сіденкоекономічний експерт

В Єврокомісії повідомили, що криза, спричинена коронавірусом, матиме відчутні наслідки для економіки ЕС. В Євросоюзі закликали готуватися до найглибшої кризи з часів Великої депресії. Експерт економічних програм Центру Разумкова Володимир Сіденко в коментарі «Слово і діло» розповів, що рецесія економіки ЄС матиме серйозні наслідки для України.

«Про це попереджали й чинники, які зумовлюють цей спад. Вони є більш потужними, ніж були під час попередньої фінансової кризи 2007-2008 років. Питання зараз полягає в тому, чи буде це другим після Великої депресії спадом, чи перевершить її. На це питання сьогодні важко відповісти, оскільки пандемічний процес розвивається і в нас немає чіткого уявлення, як буде складатися надалі ситуація. Крім того, вже є попередження, що буде друга та третя хвилі захворювання. І можуть бути ще більш серйозні наслідки», – сказав Сіденко.

Інфляція понад 8%, долар по 29,5: що показав економічний прогноз КабмінуУ Кабміні зробили прогноз на друге півріччя 2020 року. Зокрема, рівень ВВП може впасти на 3,9 відсотка. При тому, що з початку пандемії коронавірусу очікувалося зростання ВВП на 3,7 відсотка.

На його думку, йдеться не лише про спад економіки, а й про реструктуризацію економічної діяльності загалом для того, щоб менше залежати від глобальних процесів.

«Це буде спричиняти структурні зрушення, які також пов’язані з тим, що певні потужності будуть вибувати з гри, а нові будуть отримувати швидший розвиток і не обов’язково ці процеси будуть відбуватися паралельно. Для України це буде серйозний виклик, оскільки країна дуже залежна від зовнішніх чинників розвитку. Йдеться як про залежність від експортних ринків, так і від фінансів. Звичайно, що нам буде важко отримувати надходження зовнішніх коштів в умовах, коли на них претендує величезна купа країн. Якщо раніше Україна була, скажімо, одним з популярних клієнтів міжнародних фінансових організацій – сьогодні це вже не так», – зауважив Володимир Сиденко.

При цьому він зазначив, що й цифри, оголошені в Україні щодо спаду економіки, значно занижені тому, що наразі важко оцінити реальний обсяг спаду.

Економіст підсумував, що на пандемічні виклики накладаються також і наслідки кліматичних змін і це все відіб'ється на глобальній економіці.

Нагадаємо, Європейський союз вступив у найглибшу рецесію через пандемію коронавірусної інфекції зі спадом 7,4%.

Лідери країн ЄС під час саміту узгодили пакет економічної допомоги в розмірі понад 540 млрд євро.

Як відомо, ЄС надасть Україні 190 млн євро на боротьбу з коронавірусом.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал