Справа Гладковських: слідство відводить Жукову роль організатора

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку вважає одного з підозрюваних організатором ухилення від сплати податків і легалізації коштів.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура відводить Віталію Жукову роль організатора ухилення від сплати податків на суму понад 49 млн грн та легалізації цих коштів у так званій справі оборудок в оборонці або справі Гладковських.

Про це під час засідання повідомив перший заступник керівника САП Максим Грищук, повідомляє «Слово і діло» з посиланням на трансляцію Вищого антикорупційного суду.

Слідство встановило, що приблизно з 8 травня 2015 року Жуков, який вже працював у державному концерні «Укроборонпром», та його друг Андрій Рогоза, маючи досвід ведення господарської діяльності з постачання специфічних товарів для оборонної галузі, розробили план постачання таких товарів для «Укроборонпрому» з метою збагачення та одержання швидких прибутків. Зокрема, йшлося про деталі та комплектуючих для бронетехніки та озброєння з можливістю ухилення від сплати податків.

Для виконання цього плану Жуков та Рогоза залучили й інших осіб – Ігоря Волохача (в 2015 році був власником ТОВ «Оптимумспецдеталь» та директором), Романа Чубу (пізніше став власником і директором фірми «Оптимумспецдеталь») та Олени Іванюк (виконувала роль бухгалтера). Пізніше була організована схема за допомогою компанії «Оптимумспецдеталь»: використовували її документи, подавали податкову звітність та підписували документи за вказівкою Рогози та Жукова.

Товари для постачання підприємствам ДК «Укроборонпром» Рогоза купляв за готівку, тому вони фактично легального джерела походження не мали. З метою маскування реального походження та легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом; збільшення податкової діяльності, Рогоза та Жуков використовували низку приватних компаній для проведення безготівкових операцій. Це призводило до підвищення собівартості товарів і можливості ухилення від сплати податків.

У зв'язку з цим у період з 8 травня 2015 року до 16 серпня 2018 року Жуков безпосередньо звернувся до осіб, які сприяли своїми діями фактично легалізації цих коштів, а саме до Артема Болдарева та в подальшому до Олександра Хомича. Останній разом із іншими особами через низку приватних фірм провели для «Оптимумспецдеталь» ці операції із легалізації товарів, які Рогоза придбав за готівку. В результаті такої діяльності з використанням ТОВ «Оптимумспецдеталь» Рогоза і Жуков одержали в своє розпорядження загальну суму в 49,34 млн грн, які були отримані внаслідок ухилення від сплати податків.

З метою маскування початкового незаконного походження коштів Рогоза і Жуков у вказаний період через банківські рахунки було проведено низку господарських операцій через приватні компанії, підконтрольні вищевказаним Болдареву та Фомичу. Операції проводилися з рахунками ТОВ «Оптимумспецдеталь», на які надходили кошти від державних підприємств з ДК «Укроборонпром», за вказівкою Жукова та Рогози здійснювалися за допомоги бухгалтера Іванюк перерахунок через клієнт-банкінг на вказані приватні фірми, підконтрольні Болдареву та Фомичу. В результаті ці компанії виявилися фіктивними. Таким чином, одержані кошти Жуковим та Рогозою від ДП-учасників «Укроборонпром» були легалізовані через використання цих компаній. Прокурор додав, що низки директорів цих компаній, через які «відмивалися» кошти, були засуджені вироками судів за фіктивне підприємництво, яке наразі декриміналізоване.

Інший прокурор САП Роман Кимлик розповів, що Жукова необхідно взяти під варту, оскільки існує низка ризиків. Зокрема, на думку слідства, Жуков може переховуватися від слідства: через тяжкість злочину, який йому інкримінують; наявність закордонних паспортів; знайомства з особами, які допомагали ввозити деякі товари поза митним контролем; наявність у його дружини Катерини грецького громадянства та відповідно паспорту; отримання Жуковим другої освіти у Швейцарії та наявності там зв'язків; його мати володіє туристичної агенцією «Парадиз», яка надавала послуги працівникам ДК «Укроборонпром» з організації відрядження чи відпустки.

Також, на думку слідства, існує ризик спотворити, знищити або сховати речі та документи, які важливі для слідства. Прокурор вказував, що у 2016 році слідчі військової прокуратури київського гарнізону провели обшук в офісі ТОВ «Оптимумспецдеталь» та повилучали звідти низку доказів. Пізніше вилучене з невстановлених підстав слідчими були повернуті Рогозі, службовим особам ТОВ «Оптимумспецдеталь» і ТОВ «Інтер Сталь ЛТД» за власним рішенням. НАБУ ці документи досі не знайшло.

Крім того, Жуков має зв'язку з посадовими особами Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України. Зокрема, під час проведення обшуку у цьому провадженні було вилучене мобільний телефон Жукова, який був у подальшому скопійований. За цими копіями проводилася експертиза, однак вони не є оригінальним носієм інформації. Цей телефон пізніше слідчі та прокурори військової прокуратури повернули Жукову, а він його знищив.

У САП і НАБУ також вважають, що Жуков може впливати на свідків, експертів та інших підозрюваних у справі. Прокурор вказав, що підозрюваний працював у ДК «Укроборонпром» і має відносини з керівним складом вказаного концерну, а тому може впливати на свідків у справі. У прокуратурі вважають, що Жуков може вчинити й інше кримінальне правопорушення. Зокрема, він нібито володіє інформацією про можливе незаконне збагачення за призначення на керівні посади ДК «Укроборонпром» осіб, які пов'язані з Жуковим. Детективи здобули ці докази у межах справи.

Як відомо, журналісти Bihus.info повідомляли, що син колишнього першого заступника секретаря Ради нацбезпеки та оборони Гладковського Ігор разом із Жуковим та Рогозою через фірми-«прокладки» поставляли оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в два-чотири рази цінами. Однією з таких схем була поставка прицілів держпідприємству ХБТЗ, яка насправді не відбулася, оскільки ці приціли були на балансі Міністерства оборони. Гроші за цю нібито поставку прицілів отримала фірма «Оптимумспецдеталь», яка пов'язана з Жуковим, Рогозою і Гладковським-молодшим.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру Рогозі і Жукову. Пізніше органи подали клопотання про арешт Жукова із альтернативою застави в 23 млн грн. Раніше НАБУ провело обшуки за місцем проживання Рогози, Жукова, Гладковських та інших осіб.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: