Справа Труханова: з депутата Бабенка зняли електронний браслет

Читать на русском
Антикорупційний суд частково задовольнив клопотання прокурора про продовження домашнього арешту члена Одеської облради.
Олег Бабенкофото: «Слово і діло», Олег Новіков

Суд продовжив до 19 червня строк цілодобового домашнього арешту, але зняв електронний браслет з депутата Одеської обласної ради Олега Бабенка, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрює у причетності до заволодіння понад 92 млн грн одеського бюджету, так званої справи мера Одеси Геннадія Труханова.

Таке рішення 24 квітня ухвалила слідча суддя Вищого антикорупційного суду Наталія Мовчан, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Бабенко так і не вніс протягом п'яти днів 5 млн грн застави, які йому визначили запобіжним заходом у межах цієї справи. Тому правоохоронці подали до суду клопотання про зміну запобіжного заходу із застави на взяття під варту. Однак суддя відправила депутата під цілодобовий домашній арешт.

У зв'язку з наближенням дати завершення строку домашнього арешту прокурор САП просив його продовжити до 19 червня. Суддя клопотання задовольнила частково, знявши браслет. Також на Бабенка були покладені наступні обов'язки: не відлучатися із Києва без дозволу; прибувати на першу вимогу; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування зі свідками у справі та іншими визначеними особами та здати на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

За версією слідства, Одеський міський голова Геннадій Труханов у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та представниками приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 92 млн грн. Корупційну схему, на переконання детективів, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за завідомо завищеною вартістю. В подальшому сплачені кошти планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області. Детективи НАБУ та прокурори САП стали на заваді цим планам, ініціювавши у грудні 2016 року накладення арешту на кошти, сплачені із місцевого бюджету Одеси.

Пізніше у цій справі встановили організатора та інших учасників схеми. Зокрема, за даними слідства, Дубовой є організатором схеми. Крім нього, про підозру повідомили депутату Одеської обласної ради Олегу Бабенку, ексдепутату Кілійської районної ради Одеської області Анатолію Коломійцю та колишній помічниці Труханова Альоні Поповій. Остання переховується за кордоном і тому перебуває у розшуку.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: