Справа Труханова: САП хоче заарештувати депутата Бабенка

Читать на русском
Антикорупційні правоохоронні органи вирішили змінити запобіжний захід одеському депутату, підозрюваного у справі збанкрутілого заводу.
Олег Бабенкофото: Українська служба інформації

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура просять суд взяти під варту депутата Одеської обласної ради Олега Бабенка, якого підозрюють у причетності до заволодіння понад 92 млн грн бюджету Одеси під час придбання будівлі збанкрутілого заводу «Краян».

Таке клопотання НАБУ і САП подали до Вищого антикорупційного суду, яке 2 березня оголосив прокурор Валентин Мусіяка, повідомляє із зали суду журналіст «Слово і Діло».

Прокурор наголошував, що Бабенко так і не вніс протягом п'яти днів 5 млн грн застави, які йому визначили запобіжним заходом у межах цієї справи. Тому правоохоронці подали до суду клопотання про зміну запобіжного заходу із застави на взяття під варту.

Водночас слідча суддя Наталія Мовчан повідомила, що наразі рішення про визначення застави депутату оскаржується в апеляційній палаті ВАКС. Тому, на її думку, засідання необхідно відкласти до того моменту, коли суд закінчить апеляційний розгляд. Прокурор Мусіяка, адвокат Бабенко і сам підозрюваний заперечували проти відкладення. Вони вказали, що немає для цього підстав і можуть відмовитися від своїх скарг після розгляду цього клопотання. Більше того, адвокат додав, що Бабенко дійсно не має змоги сплатити заставу і тому вони самі просять суд змінити йому запобіжний захід на нічний домашній арешт.

Втім, суддя Мовчан вирішила засідання відкласти до 5 березня.

За версією слідства, Одеський міський голова Геннадій Труханов у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та представниками приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 92 млн грн. Корупційну схему, на переконання детективів, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за завідомо завищеною вартістю. В подальшому сплачені кошти планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області. Детективи НАБУ та прокурори САП стали на заваді цим планам, ініціювавши у грудні 2016 року накладення арешту на кошти, сплачені із місцевого бюджету Одеси.

Пізніше у цій справі встановили організатора та інших учасників схеми. Зокрема, за даними слідства, Дубовой є організатором схеми. Крім нього, про підозру повідомили депутату Одеської обласної ради Олегу Бабенку, ексдепутату Кілійської районної ради Одеської області Анатолію Коломійцю та колишній помічниці Труханова Альоні Поповій. Остання переховується за кордоном і тому перебуває у розшуку.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: