Справа Труханова: з'явилися нові підозрювані

Читать на русском
Детективи НАБУ повідомили про підозру підозру чотирьом учасникам – фактичним організаторам та контролерам схеми заволодіння 92 млн грн місцевого бюджету Одеси.

Детективи НАБУ повідомили про підозру підозру чотирьом учасникам – фактичним організаторам та контролерам схеми заволодіння 92 млн грн місцевого бюджету Одеси під час придбання будівель ВАТ «ХК «Краян».

Тобто, по інформації пресслужби НАБУ, загальна кількість осіб, задіяних у схемі, зросла до 12: вісім із них є обвинуваченими, справа щодо них слухається в суді.

Дії нової черги підозрюваних кваліфіковано за ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України.

Йдеться про:

  • фізичну особу, як здійснювала фактичний нагляд за ТОВ «Девелопмент Еліт» у схемі;

  • двох фізичних осіб, які координували взаємодією учасників схеми;

  • фізичну особу-пособницю, представницю групи осіб, які мають вплив на низку посадовців Одеської міської ради.

За інформацією журналіста «Слово і Діло», серед підозрюваних - депутат Одеської облради Олег Бабенко, екснардеп Олександр Дубовий, а також колишня помічниця Труханова - Альона Попова.

Як встановило слідство, Одеський міський голова Геннадій Труханов у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та представниками приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 92 млн грн. Корупційну схему, на переконання детективів, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за завідомо завищеною вартістю. В подальшому сплачені кошти планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області. Детективи НАБУ та прокурори САП стали на заваді цим планам, ініціювавши у грудні 2016 року накладення арешту на кошти, сплачені із місцевого бюджету Одеси.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із листопада 2016 року.

Раніше повідомлялося, що ВАКС закінчує підготовку до розгляду скарги на виправдання Труханова.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: