ОДА Київської області пояснила режим надзвичайної ситуації

Читать на русском
У Київській обласній держадміністрації розповіли подробиці введення надзвичайної ситуації.

У Київській обласній держадміністрації розповіли подробиці запровадження надзвичайної ситуації.

За інформацією пресслужби відомства, головна відмінність надзвичайного стану від надзвичайної ситуації полягає в тому, що під час надзвичайного стану функції управління всіма державними органами переходять до відповідних органів.

Що таке режим надзвичайної ситуації та як він вплине на життя людейНадзвичайну ситуація запровадили в трьох областях. Які права та обов'язки є в українців на період НС і чим цей режим відрізняється від надзвичайного стану.

Також при запровадженні надзвичайного стану є обмеження прав людини, водночас при надзвичайній ситуації таких обмежень немає, йдеться в роз'ясненні.

«У Київській області відтепер, 18 березня, введений режим надзвичайної ситуації. Надзвичайна ситуація: обстановка на окремій території чи суб'єкті господарювання на ній або водному об'єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, викликана катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, яка призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров'ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, заподіяння значної матеріальної шкоди, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об'єкті, проведення на ній господарської діяльності», - йдеться в повідомленні.

Водночас, як нагадали в КОДА відповідно до законодавства України, «надзвичайний стан визначається як особливий правовий режим, який може тимчасово вводитися в Україні чи в окремих її місцевостях при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру не нижче загальнодержавного рівня, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров'ю громадян, або при спробі захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу шляхом насильства, і передбачає надання певним відповідальним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування... повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення безпеки і здоров'я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, захисту конституційного ладу, а також допускає тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень».

«Головна відмінність надзвичайного стану від надзвичайної ситуації в тому, що під час надзвичайного стану функції управління всіма державними органами, усіма підприємствами переходять до відповідних органів. Також, при запровадженні надзвичайного стану є обмеження прав людини. При надзвичайній ситуації таких обмежень немає», - зазначається також у повідомленні.

Нагадаємо, Кличко звернувся до Кабміну через натовпи киян в громадському транспорті.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...