Пандемія коронавірусу: які симптоми хвороби і як уберегтися

Читать на русском

Всесвітня організація охорони здоров'я 11 березня оголосила поширення коронавірусу з Китаю пандемією. Усього у світі налічується вже майже 145,5 тисяч хворих, понад 5 тисяч померли, близько 71 тисячі одужали. «Слово і Діло» вирішило нагадати, які симптоми коронавірусу і як від нього вберегтися.

Вперше коронавірус був зафіксований наприкінці минулого року в Китаї. Зараз по всьому світу вже майже 145,5 тисяч випадків захворювання. Серед країн, які найбільш постраждали: Китай (майже 81 тисяча інфікованих), Італія (17,7 тисячі), Іран (11,4 тисячі), Південна Корея (8,1 тисячі), Іспанія (5,2 тисячі). Більшість країн запроваджують карантин через коронавірус і закривають кордони. Детальніше про заходи, які вживають у світі, ми писали тут.

Симптоми коронавірусу

Новий тип коронавірусу передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, найбільш він вражає легені. Інкубаційний період хвороби становить 14-24 дня. Симптоми коронавірусу схожі з симптомами грипу: підвищена температура, головний біль, сухий кашель, біль у м'язах. Рідко, тільки в 5% випадків, в інфікованих є нежить і біль у горлі.

80% всіх випадків захворювання протікає в легкій формі, в такому разі хворий може лікуватися вдома. 13,8% випадків є важкими – розвиваються важкі захворювання, у тому числі пневмонія. Ще 4,7% випадків протікають у критичній формі: можлива дихальна недостатність, септичний шок і поліорганна недостатність.

Смертність від коронавірусу становить 3,4%, для порівняння: від сезонного грипу вмирає менш ніж 1% хворих. Ризик смерті зростає з віком та/або за наявності серцево-судинних захворювань, діабету і хронічних респіраторних захворювань.

Відзначимо, в Україні було три підтверджених випадки захворювання на коронавірус, одна жінка 13 березня померла.

Правила захисту від вірусних інфекцій

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує дотримуватися таких заходів безпеки:

  • мити руки щонайменше 20-30 секунд або обробляти їх дезінфікуючими засобами;

  • уникати контакту з хворими людьми, вчасно звертатися до лікаря в разі нездужання;

  • уникати скупчення людей, тримати з людьми дистанцію не менше одного метра;

  • дезінфікувати особисті речі, не торкатися обличчя (особливо рота, носа і очей).

До речі, поширення коронавірусу – не єдина пандемія, оголошена в XXI столітті. У червні 2009 року ВООЗ назвала пандемією свинячий грип (H1N1). Внаслідок нього померли 18,5 тисяч осіб, станом на серпень 2010-го хвороба охопила 214 країн. Коронавірус станом на 13 березня зафіксований у 139 країнах.

Нагадаємо, в Україні з 12 березня до 3 квітня запроваджено карантин. З 15 березня будуть закриті кордони для іноземців. Яких заходів безпеки вжила місцева влада, можна подивитися на інфографіці «Слово і Діло».

Також ми писали, які країни припиняють пасажирське сполучення через коронавірус.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал