Адвокат нардепа Дубневича хотів відвести від справи Холодницького

Читать на русском
Захисник члена українського парламенту подав до суду заяву про відвід очільника антикорупційної прокуратури від справи його клієнта.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Суд не відвів від кримінального провадження за підозрою народного депутата Ярослава Дубневича в організації заволодіння понад 93 млн грн філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Таке рішення 4 березня ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і Діло».

Адвокат Дубневича подав до суду заяву про відвід Холодницького від справи, оскільки, на його думку, виявлені для цього підстави, передбачені пунктом 3 частини 1 статті 77 КПК України. Він вважає, що Холодницький навмисно підтримав клопотання від 17 лютого про продовження обов'язків Дубневичу ще на два місяці, хоча строк розслідування у справі спливав 29 лютого. Адвокат вважає, що керівник САП зацікавлений у розслідуванні.

Вивчивши заяву, суддя відмовив у задоволенні заяви.

Як відомо, ВАКС відпустив Дубневича під 100 млн грн застави. Пізніше за нього внесли цю суму. Проте апеляційна палата ВАКС задовольнила скаргу САП на запобіжний захід, взявши Дубневича під варту із 90 млн грн застави. Він вийшов із СІЗО. Так, за нього переплатили 10 млн грн, які адвокат заставодавця просив повернути. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив.

На думку слідства, нардеп Дубневич, імовірно, є організатором схеми привласнення 93,2 мільйона гривень філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ УЗ при поставці товарів за завищеними цінами в 2015-2017 роках. За даними детективів, будучи головою комітету Верховної ради з питань транспорту, він нібито організував і створив умови для закупівлі елементів колії за рахунок коштів підприємства УЗ з порушенням законної процедури, за завищеними цінами. Замість переговорної процедури закупівлі, як вважає слідство, нардеп організував проведення процедур відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств – ТОВ «Арго» та ТОВ «Корпорація КРТ», що спричинило нанесення збитків на суму 93,28 млн грн.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: