Свідкам у справі Труханова повідомили про підозру

Читать на русском
Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП повідомили двом особам про підозру за відмову від дачі показань як свідки у справі заводу Краян.

Детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили двом особам про підозру за відмову від давання показань як свідків у справі за фактом заволодіння 92 млн грн місцевого бюджету міста Одеси під час придбання будівель ВАТ «ХК «Краян».

Як інформує пресслужба НАБУ, підозрюваних викликали для допиту як свідків. Прибувши за викликом до Національного бюро, ці особи відмовилась давати показання у кримінальному провадженні, посилаючись на ст. 63 Конституції України.

Справа заводу «Краян»: Труханов прокоментував рішення судуМер Одеси Геннадій Труханов прокоментував рішення Малиновського райсуду у справі заводу «Краян», фігурантом якої є він і його підлеглі.

Так само вони вчинили і під час розгляду справи у Малиновському районному суді Одеси.

Дії свідків кваліфіковано за ч.1 ст.385 Кримінального кодексу України («Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов’язків»). Вказана стаття передбачає покарання у вигляді штрафу від п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців.

Справа ВАТК «ХК «Краян» є рекордсменом за кількістю свідків, які чинять перешкоди на шляху здійснення правосуддя: загалом трьом особам уже повідомили про підозру у безпідставній відмові від давання показань.

Нагадаємо, за версією слідства, Одеський міський голова Геннадій Труханов у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та представниками приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 92 млн грн.

Корупційну схему, на переконання детективів, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за завідомо завищеною вартістю. В подальшому сплачені кошти планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області. Детективи НАБУ та прокурори САП стали на заваді цим планам, ініціювавши у грудні 2016 року накладення арешту на кошти, сплачені із місцевого бюджету Одеси.

Пізніше у цій справі встановили організатора та інших учасників схеми. Зокрема, за даними слідства, Дубовой є організатором схеми. Крім нього, про підозру повідомили депутату Одеської обласної ради Олегу Бабенку, ексдепутату Кілійської районної ради Одеської області Анатолію Коломійцю та колишній помічниці Труханова Альоні Поповій. Остання переховується за кордоном і тому перебуває у розшуку.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: