НАБУ поспішає передати до суду справу Іщенка та Бейліна

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив Національному бюро в обмеженні строків для ознайомленням з розслідуванням підозрюваним.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Суд відмовив Національному антикорупційному бюро в обмеженні строків для ознайомлення з розслідуванням детективів колишньому народному депутату Валерію Іщенку, його фінансовому раднику Олександру Жоге, експозаштатному раднику глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна Михайлу Бейліну та їх адвокатам.

Таке рішення 6 лютого ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і Діло».

Детектив НАБУ подав до суду клопотання про обмеження строків для ознайомлення з розслідуванням підозрюваним та їх адвокатам. На його думку, сторона захисту зволікає із процедурою, оскільки матеріали справи складаються лише з 46 томів. Детектив вказував, що ніхто зі сторони захисту з 22 листопада до дати засідання не ознайомився з усіма матеріалами.

Вивчивши клопотання, суддя відмовила в його задоволенні, оскільки слідчою суддею не встановлено зловживання стороною захисту своїми процесуальними правами.

За версією слідства, у 2015 році бізнесмен Олексій Біленький звернувся до чинного на той час нардепа Іщенка з проханням у сприянні організації схеми постачання метизної продукції до «Укрзалізниці» за вдвічі завищеними цінами. Той погодився сприяти у вчиненні злочину, зокрема порадами, фінансовими ресурсами та своїми діловими зв'язками. Водночас помічник Іщенка також долучається до вчинення злочину – виконує доручення нардепа щодо фінансів та консультує інших учасників схеми.

Сам Іщенко звернувся до Бейліна, аби він здійснив вплив на службових осіб ДП «Укрзалізничпостач». Службовці ДП мали забезпечити перемогу на торгах та укладення договору постачання метизної продукції за бажаною для учасників злочинною ціною. За результатами службові особи «УЗ» допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах, після чого уклали угоду на постачання метизної продукції за цінами, що на той час майже вдвічі перевищували середньоринкові. Внаслідок цього, за версією слідства, УЗ було завдано майнової шкоди у розмірі понад 20 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ завершило розслідування цієї справи. Нещодавно суд скоротив обов'язки екснардепа Іщенка, а також продовжив обов'язки Бейліна.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: