Скільки українці заборгували за послуги ЖКГ у 2019 році

Читать на русском

Одна з цілей уряду, за словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, зробити так, щоб витрати українців на комунальні послуги становили щонайбільше 15% сімейного бюджету. Експерти вважають, що досягти такої мети неможливо, та й незважаючи на всі обіцянки Кабміну, цифри в платіжках поки не зменшуються. «Слово і Дело» розібралося, скільки українці заборгували за комуналку за підсумками минулого року.

Рівень заборгованості населення за комуналку в минулому році зріс до 58,4 млрд грн, це на 13% більше, ніж роком раніше. Найбільше зросли борги за вивезення побутових відходів та холодну воду. Заборгованість населення за газопостачання зросла на 5,5%. Найвищий рівень заборгованості за послуги ЖКГ у Дніпропетровській і Харківській областях – 7,7 млрд і 7,1 млрд грн відповідно. Борги в Києві становлять 6,7 млрд грн. Найменший борг у жителів Житомирської області – 427,5 млн грн.

Порівняно з 2018 роком рівень оплати за комунальні послуги в минулому році зріс на 39%: в 2018-му населення заплатило всього 88,8 млрд грн, у 2019-му – 123,4 млрд грн.

Найвищий рівень оплати житлово-комунальних послуг у Львівській, Волинській, Закарпатській, Тернопільській і Чернівецькій областях. У цих регіонах є навіть невелика переплата, але вона з'явилася за рахунок погашення боргів попередніх періодів. На понад 98% оплачені послуги ЖКГ у Київській та Миколаївській областях. У столиці населення оплатило послуги на рівні 94,6%. Найнижчий рівень оплати – в Донецькій і Луганській областях.

Нагадаємо, наприкінці минулого року «Слово і Діло» проаналізувало, скільки українська сім'я витрачає на комунальні послуги, і як змінювалися тарифи протягом останніх 15 років.

Також ми писали про порядок надання субсидій у 2020 році.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал