Усе про субсидії: нарахування, розмір допомоги та підстави для відмови у виплаті

Читать на русском

В Україні меншає одержувачів субсидій для оплати комунальних послуг. Якщо рік тому субсидії отримували 3 млн 649 тыс. домогосподарств, то минулого місяця цей показник скоротився до 3 млн 283 тыс. домогосподарств. Чому так відбувається, чи змінились умови отримання субсидій, що очікує пільговиків у наступному опалювальному сезоні, «Слово і Діло» пропонує подивитись у нашому матеріалі.

Хоча кількість субсидіантів скорочується, середній розмір виплати на одне домогосподарство в грудні 2019 року зріс порівняно з груднем 2018 року на 10,4% і становив 638 грн. Загалом протягом року за субсидіями звернулось на 42% менше людей, ніж у 2018 році.

В уряді пообіцяли, що в опалювальному сезоні 2019-2020 років субсидії не зменшаться і не будуть змінюватися правила їх нарахування. Нагадаємо, що право на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних платежів мають сім’ї, чиї витрати на «комуналку» перевищують обов’язковий платіж у 15%. Сума платежу визначається індивідуально та залежить від сукупного доходу сім’ї.

20 жовтня Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яким розширив коло отримувачів цього виду допомоги. Цією ж постановою змінено відсоток – з 15 до 20%, який домогосподарство сплачує за «комуналку». Однак зміни набудуть чинності з травня 2020 року, тобто після завершення цьогорічного опалювального сезону. Нарахування будуть здійснюватися за принципом «чим менші доходи, тим більша допомога».

З новацій – можливість у будь-який момент отримувати субсидію грошима на власний рахунок. Раніше пільговики могли отримувати монетизовані виплати, якщо подали відповідну заяву до початку опалювального сезону.

У заяві на грошову готівкову виплату пільги на оплату житлово-комунальних послуг громадяни мають обов’язково зазначати реквізити поточного банківського рахунку, на який щомісячно надходитимуть кошти.

Органи соцзахисту відмовляють у призначенні субсидій на наступний рік у разі наявності заборгованості за опалювальний період понад 340 гривень і терміном більше одного місяця.

Припиняють виплачувати субсидію тим, у кого є борги за житлово-комунальні послуги щонайбільше два місяці.

Не мають права на субсидію власник нерухомості понад 120 кв. м для квартир і 200 кв. м для будинків, власники автомобілів, рік випуску яких не перевищує п'яти років. Субсидії не будуть отримувати безробітні, які не стали на облік у центрі зайнятості, а також українці, які декларують дохід менше мінімальної зарплати. Не зможуть отримати виплати й ті, хто за останній рік купували земельні ділянки, нерухомість, будматеріали, інші товари і послуги на суму понад 50 тисяч гривень (за винятком медпослуг, освіти та оплати послуг ЖКГ).

Раніше ми підрахували, скільки коштів витратила держава в 2014-2019 роках на субсидії для українців.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: