Зеленський підписав закон про «Пласт»

Читать на русском
Глава держави Володимир Зеленський підписав законопроект №0976 про підтримку Національної скаутської організації України Пласт зі своїми пропозиціями.

Глава держави Володимир Зеленський підписав законопроект №0976 про підтримку Національної скаутської організації України «Пласт» зі своїми пропозиціями.

Про це свідчить інформація на сайті парламенту сьогодні, 13 січня.

Останній етап проходження документа - повернуто з підписом від президента 13 січня.

В ході доопрацювання документа було змінено його назву на більш об'єднуючу «Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху», вилучені норми, які суперечать законам та порушують принцип рівності громадських організацій.

Доопрацьований закон стосується як пластових, так і скаутських громадських об'єднань. Питання визнання історичного вкладу «Пласту» відображене в преамбулі.

Також документ передбачає розробку органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування державних і місцевих програм щодо дітей та молоді з урахуванням пропозицій пластових, скаутських громадських об'єднань, а також можливість залучення пластових, скаутських громадських об'єднань (за їх згодою) до реалізації державних та місцевих програм.

Крім того, визначено, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування надають матеріальну, фінансову, інформаційну, консультаційну підтримку діяльності пластових, скаутських громадських об'єднань. При затвердженні державного і місцевих бюджетів можуть передбачатися витрати на підтримку програм, проектів, спрямованих на досягнення пластової, скаутської освітньої (навчальної) програми.

При цьому центральні органи виконавчої влади сприяють розвитку пластового, скаутського руху за межами України і створенню та функціонуванню за межами України інфраструктури пластового, скаутського руху, в якій освіта і виховання здійснюються українською мовою або вивчається українська мова.

Нагадаємо, 17 грудня парламент ухвалив у другому читанні законопроект 0976 про підтримку Національної скаутської організації України «Пласт» з пропозиціями президента Володимира Зеленського.

На початку вересня Володимир Зеленський ветував закон про держпідтримку «Пласту» через невідповідність низки його положень Конституції України. Зокрема, в пропозиціях президента зазначалося, що «Пласт» - не єдина національна скаутська організація в Україні.

Пізніше стало відомо, що організація «Пласт» схвалила пропозиції президента Зеленського до закону про держпідтримку організації і закликала Верховну раду схвалити поправки.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал