Президент підписав закон про діяльність ТСК

Читать на русском
Глава держави Володимир Зеленський підписав Закон «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 400-ІХ.

Глава держави Володимир Зеленський підписав Закон «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» № 400-ІХ.

Закон був схвалений парлментом 19 грудня 2019 року з пропозиціями Зеленського, пише пресслужба ОПУ.

Зокрема, закон визначає повноваження, порядок створення та роботи тимчасових слідчих комісій і тимчасових спеціальних комісій (ТСК) парламенту.

Згідно з документом, тимчасова слідча комісія Верховної Ради України – це колегіальний тимчасовий орган парламенту, що утворюється з числа народних депутатів для парламентського контролю шляхом проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес.

Далі тягнути нікуди: топ-10 найочікуваніших змін у 2020 роціДеякі реформи в Україні тривають десятиліттями. А точніше – йдеться про планування, а не реалізацію. Які зміни можуть статися в 2020 році, з’ясовував політолог Олександр Радчук.

Члени слідчої комісії та утворені нею робочі групи здійснюють перевірку фактів та обставин як безпосередньо у місцях їхнього виникнення, так і шляхом витребування відповідних документів і матеріалів, отримання показань, пояснень. Результати розслідування слідча комісія викладає у письмовому звіті.

Слідча комісія не може утворюватися з питань:

  • здійснення правосуддя судом;

  • встановлення наявності чи відсутності вини особи у вчиненні кримінального правопорушення;

  • питання, яке є предметом діяльності утвореної Верховною Радою України іншої слідчої комісії.

Водночас, згідно із законом, тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України (спеціальна комісія) – це колегіальний тимчасовий орган парламенту, що створюється з числа народних депутатів для підготовки й попереднього розгляду питань, а також для підготовки та доопрацювання проектів законів та інших актів Верховної Ради на правах головного комітету, якщо предмет правового регулювання таких проектів не належить до предметів відання комітетів, що існують.

Спеціальна комісія здійснює повноваження головного комітету, передбачені Регламентом Верховної Ради України, та діє відповідно до вимог цього закону, а також Закону «Про комітети Верховної Ради України».

Крім того, закон вирішує проблему фінансового та матеріально-технічного забезпечення ТСК, а також встановлює відповідальність за невиконання вимог закону.

Цей закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Раніше Рада створила ТСК із розслідування вбивства Гандзюк.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал