Суд призначив засідання у «газовій справі Дубневичів»

Читать на русском
Антикорупційний суд призначив суддів і дату засідання у справі про привласнення державного природного газу.

Суд призначив на 21 січня підготовче засідання у кримінальному провадженні про привласнення понад 300 млн кубічних метрів природного газу НАК «Нафтогаз України» на загальну суму понад 1,4 млрд грн Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ, кінцевими бенефіціарами котрих є брати Ярослав і Богдан Дубневичі.

Про це «Слово і Діло» повідомила керівник відділу комунікацій Вищого антикорупційного суду Олеся Чемерис.

Як відомо, за версією НАБУ і САП, ексдиректор ТОВ «Енергія» Ігор Кучма, керівник ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігор Артимко, його заступник Ігор Ільків, фінансовий директор «Енергія-Новий Розділ» Олег Павлишин та ексдиректор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Олександр Олексюк протягом 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом, що належить НАК «Нафтогаз України», в особливо великих розмірах, створивши організовану злочинну групу.

За версією сторони обвинувачення, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ (належить ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», власниками яких є нардепи Дубневичі), придбавши в НАК «Нафтогаз України» за пільговою ціною природний газ у вигляді використання його нібито для виробництва теплової енергії для населення, що є обов'язковою умовою його використання, привласнили його шляхом використання для промислових потреб, зокрема виробництва електричної енергії з подальшим її продажем ДП «Енергоринок».

Загалом, упродовж 2013-2015 років вказані особи заволоділи природним газом НАК «Нафтогаз України» в обсязі 308,34 мільйона кубічних метрів, що завдало матеріальної шкоди НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн. Нещодавно САП передала цю справу до суду.

Нагадаємо, фірмам Дубневичів обмежили строки для ознайомлення зі слідством НАБУ. Також суд залишив заарештованими рахунки фірми братів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: