Незаконне затримання Майбороди: суд відкрив провадження за скаргою

Читать на русском
Апеляційна палата відкрила провадження за скаргою прокурора на визнання незаконним затримання керівника приватної компанії.
Олег Майбородафото: «Слово і Діло»

Апеляційна палата відкрила провадження за скаргою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на визнання незаконним затримання директора фірми «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороди, якого НАБУ і САП підозрюють у заволодінні коштами Національної гвардії України.

Таке рішення 20 грудня ухвалила палата Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, НАБУ і САП затримали Майбороду та інших у справі заволодіння коштами НГУ. Пізніше Шевченківський суд Києва звільнив його з-під варти. Також суд обрав директору «Укрбуд Девелопмент» запобіжний захід у вигляді застави.

САП, своєю чергою, подала апеляцію на рішення про визнання незаконним затримання Майбороди. Втім, Київський апеляційний суд відмовив у відкритті провадження. На думку суддів, прокурор подав скаргу на рішення, яке не підлягає оскарженню, відповідно до частини 3 статті 309 Кримінального процесуального кодексу України.

У зв'язку з цим прокуратура подала касацію. 22 серпня Касаційний кримінальний суд відкрив провадження за скаргою, а також витребував з Шевченківського райсуду Києву матеріали справи. 20 листопада суд частково задовольнив касацію, скасувавши рішення Київського апеляційного суду. Також суд призначив новий розгляд цієї скарги САП у другій інстанції. 20 грудня ВАКС відкрив провадження за скаргою САП.

Нагадаємо, Державне бюро розслідування порушило провадження за фактами можливого незаконного затримання Майбороди.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: