Заволодіння нафтопроводом: суд не повернув майно компанії

Читать на русском
Антикорупційний суд залишив без задоволення скаргу приватної компанії на неповернення вилученого детективами майна.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Суд не повернув майно компанії «Прикарпатзахідтранс», яке вилучили детективи Національного антикорупційного бюро у межах справи про заволодіння частинами нафтопродуктопроводів «Самара-Західний напрямок» та «Грозний-Армавір-Трудова».

Таке рішення 12 грудня ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, НАБУ розслідує факт заволодіння частинами нафтопродуктопроводів «Самара-Західний напрямок» та «Грозний-Армавір-Трудова». Ці трубопроводи були збудовані за часів СРСР і перебували у загальносоюзній власності. Після проголошення незалежності трубопроводи протяжністю 1 433 км мали перейти у власність України. Однак службові особи дочірнього підприємства «Прикарпатзахідтранс» Російської акціонерної компанії «Транснафтопродукт» їх не віддали. Станом на 1 листопада 1992 року вартість майна становила 8,18 млн доларів.

У 2011 році Господарський суд Рівненської області задовольнив позов заступника Генерального прокурора і витребував частини нафтопродуктопроводів у російської компанії, визнавши право власності за державою Україна. Апеляційний та Вищий господарський суд у 2014-2015 роках рішення підтвердили. Втім 21 квітня 2015 року суддя Господарського суду Рівненської області Ярослава Гудзенко за одне засідання за заявою «Прикарпатзахідтрансу» про перегляд за нововиявленими обставинами це рішення скасувала.

У межах цієї справи НАБУ вилучили низку документації та іншого майна у компанії «Прикарпатзахідтранс». Представник фірми подав до НАБУ клопотання про повернення тимчасово вилученого майна, проте детектив відмовив. Тому адвокат подав скаргу до суду. Вивчивши її, суддя залишив скаргу без задоволення.

Нагадаємо, НАБУ розслідує продаж Одеською облрадою дачі Маразлі. Також детективи розслідують продаж Нацагентством землі на Одещині.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: