Парламент знизив штрафи за порушення прав працівників

Читать на русском
Документом вносяться зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України, якими пропонується на законодавчому рівні закріпити новий механізм застосування штрафних санкцій.

Рада ухвалила законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України)».

За ухвалення відповідного законопроекту №1233 у другому читанні і в цілому під час пленарного засідання у четвер, 12 грудня, проголосували 267 народних депутатів, пише сайт ВР.

Документом вносяться зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України, якими пропонується на законодавчому рівні закріпити новий механізм застосування штрафних санкцій. Так, якщо роботодавець порушив законодавство вперше, до нього буде застосовуватися письмове попередження.

Рада продовжила дію закону щодо Донбасу: як голосували нардепиРада продовжила дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в деяких районах Донецької і Луганської областей.

У той же час пропонується зменшити розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю.

Зокрема, штраф за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків запропоновано знизити з тридцятикратного (125,19 тис. грн) до чотириразового (16,69 тис. грн) розміру мінімальної заробітної плати.

Штраф за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також гарантій і пільг працівників, залучених до виконання обов'язків за законами «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» знижується з десятикратного (41,73 тис. грн) до двократного (8,35 тис. грн) розміру мінімальної заробітної плати.

Штраф за недопущення до проведення перевірки в частині питань нелегальної зайнятості знижений з стократного (417,3 тис. грн) у вісім разів (33,38 тис. грн) розміру мінімальної заробітної плати.

Раніше Рада створила ТСК з розслідування вбивства Гандзюк.

Також нагадаємо, Рада схвалила експортні квоти на курятину в ЄС.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал