Суд не зняв арешт з корпоративних прав фірми матері Онищенка

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив представнику приватної фірми в знятті арешту з корпоративних прав.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Суд залишив заарештованими корпоративні права ТОВ «Майдан-плаза», які раніше належали матері народного депутата-втікача, обвинуваченого в організації «газових схем» Олександра Онищенка Інесі Кадировій.

Таке рішення 19 листопада ухвалила колегія суддів Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і Діло».

Раніше суд скасував арешт корпоративних прав ТОВ «Майдан-плаза». Як виявилося, арешт зняли, оскільки ці права були продані Національним агентством з менеджменту та розшуку активів (АРМА), в управління якого вони були передані рішенням суду.

Не погодившись з рішенням про зняття арешту, прокурор САП подав апеляційну скаргу. В ній він вказував, що справу, в якій було накладено арешт на корпоративні права фірми «Майдан-плаза», скерували до суду ще 18 лютого, тобто за місяць до винесення рішення про скасування арешту. 26 лютого Печерський районний суд міста Києва призначив обвинувальний акт до розгляду. Таким чином, на думку прокурора, КПК України не передбачено можливості винесення слідчим суддею ухвали про скасування арешту майна після передачі до суду обвинувального акту. Крім того, як він зазначив, це рішення винесли в судовому засіданні, про яке не було повідомлено ні детективу, ні прокурору, що є підставою для її скасування.

Вивчивши скаргу, судді її задовольнили, поновив арешт прав. Колегія вказала, що розглядати клопотання про зняття арешту з корпоративних прав фірми «Майдан-плаза» мав би розглядати суд, до якого скерували обвинувальний акт, а не слідчий суддя.

Тому, під час підготовчого засідання ВАКС розглянув клопотання представника компанії «Майдан-плаза» про зняття арешту з корпоративних прав. Судді відмовили у задоволенні, оскільки відповідне майно не втратило статусу речового доказу та до нього може бути застосована спеціальна конфіскація. До того ж, покупець цих прав знав про те, що вони заарештовані.

Нагадаємо, суд задовольнив клопотання САП про заочний суд над нардепом-втікачем Онищенком.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: