Апеляційна палата теж не заарештувала олігарха Федоричева

Читать на русском
Антикорупційний суд не побачив підстав для задоволення скарги САП на відмову в арешті олігарха російського походження.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Апеляційна палата відмовилася застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до олігарха Олексія Федоричева, якого підозрюють у заволодінні зерном Державної продовольчо-зернової корпорації України, оскільки той не набув статусу підозрюваного.

Таке рішення 5 листопада ухвалила палата ВАКС, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, НАБУ ще 2 лютого 2017 року склало проєкт підозри Федоричеву. Вже 7 лютого того ж року НАБУ скерувало запит про міжнародно-правову допомогу щодо вручення підозри олігарху Генеральній прокуратурі Монако. Однак Федоричев відмовився від отримання будь-яких документів. Вже 14 березня 2018 року НАБУ склало нову підозру йому, а 12 квітня – скерувало новий запит до Монако. Як повідомила Дирекція судової служби Монако, місцеві правоохоронці відмовилися давати хід справі про надання міжнародної юридичної допомоги. На думку правоохоронців Монако, у відомостях НАБУ вони не змогли визначити характер справи як кримінальний і вважають їх «суперечками чисто економічного характеру».

Попри це, НАБУ подало до ВАКС клопотання про взяття під варту Федоричева. Вивчивши документ, суддя Широка відмовила в його задоволенні. На її думку, він не набув статусу підозрюваного, оскільки компетентні органи Монако відмовили НАБУ у врученні підозри Федоричеву, а в матеріалах клопотання відсутній факт вручення йому підозри. До того ж, як вважає суддя Широва, Федоричева не оголосили в міжнародний розшук.

Не погодившись з таким рішенням, САП подала скаргу. Вивчивши її, апеляційна палата ВАКС залишила скаргу без задоволення. Судді погодилися з висновком суду першої інстанції, що Федоричев на набув статусу підозрюваного, оскільки Монако так і не вручило йому підозру, бо він відмовився отримувати будь-які документи.

Нагадаємо, в серпні суд дозволив НАБУ затримати розшукуваного олігарха Федоричева. Однак у липні суд не взяв його заочно під варту.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...