Суд залишив заарештованою техніку у справі «газової фірми юристів Порошенка»

Читать на русском
Антикорупційний суд не зняв арешт з мобільних телефонів і ноутбуку, які вилучили детективи Національного бюро.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Суд не зняв арешт з вилученої детективами Національного антикорупційного бюро техніки під час обшуку в одного з фігурантів кримінального провадження щодо можливого зловживання під час видачі спеціального дозволу фірмі «Аркона Газ-Енергія», яку журналісти пов'язують із оточенням колишнього президента України Петра Порошенка.

Таке рішення 10 жовтня ухвалила слідча суддя Вищого антикорупційного суду Наталія Мовчан за результатами розгляду клопотання власника телефона, повідомляє «Слово і Діло».

Як вказується у документі, 20 червня Солом'янський суд Києва наклав арешт на мобільні телефони iPhone XS Max і iPhone 6, а також ноутбук MacBook Air, які 13 червня вилучили під час обшуку житла одного з фігурантів. Не погодившись із таким рішенням, його адвокат подав клопотання про скасування арешту. В документі вказується, що детективи розслідують обставини, які відбувалися у період 2016-2017 років, а вилучена техніка була придбана у 2018 році.

Зі свого боку детектив НАБУ заперечував проти задоволення скарги.

Як встановив суддя, НАБУ з'ясувало, що службові особи Державної служби геології та надр України на підставі наказу без проведення аукціону, порушуючи вимоги порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету міністрів, та інших нормативно-правових актів, видали ТОВ «Аркона Газ-Енергія» спеціальний дозвіл на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького родовища, розташованого в Полтавській області.

Вивчивши клопотання, суддя залишила його без задоволення.

Нагадаємо, НАБУ провело нові обшуки у справі «газової фірми юристів Порошенка». Раніше суд скасував арешт корпоративних прав фірми «Аркона Газ-Енергія».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал