НАБУ провело нові обшуки в справі «газової фірми юристів Порошенка»

Читать на русском
Працівники Національного бюро провели обшук у відділенні Українського державного геологорозвідувального інституту.

У межах кримінального провадження про видачу спецдозволу фірмі «Аркона Газ-Енергія», яку журналісти пов'язують з оточенням колишнього президента України Петра Порошенка, детективи Національного антикорупційного бюро провели нові обшуки.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на рішення Солом'янського районного суду міста Києва.

Як відомо, НАБУ розслідує ймовірне зловживання службовим становищем посадовців Державної служби геології та надр України при наданні спецдозволу на видобуток газу без конкурсу та за заниженою вартістю фірмі «Аркона Газ-Енергія». У межах цього розслідування 13 червня детективи провели обшук у Чернігівському відділенні Українського державного геологорозвідувального інституту. В ході обшуку правоохоронці вилучили документ про обґрунтування витрат ТОВ «Аркона-газ Енергія»; копію листа Головного управління Служби безпеки України від 6 травня 2017 року; проект дослідно-промислової розробки Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища; 5 жорстких дисків та дві флешки. Того ж дня детективи обшукали й автомобіль Audi Q7 і знайшли там наступне майно: акт здавання-приймання наданих послуг; рахунок-фактура; ще один акт здавання-приймання наданих послуг; аркуш із записами «Проект розробки Червона ГКР 2010 р.» та два жорстких диски. Все вищезгадане визнане речовими доказами і детектив звернувся до суду з клопотанням про арешт цього майна. Вивчивши клопотання, суддя Ірина Усатова їх задовольнила.

Нагадаємо, журналісти програми «Схеми» з'ясували, що за фірмою «Аркона Газ-Енергія» стоять люди, пов'язані з оточенням президента Петра Порошенка. Вони встановили, що після отримання спецдозволу 5% частки «Аркона Газ-Енергія» відійшли юристу й адвокату Гребенченку. На початку 2000-х років він працював у ПАТ «Укропткульттовари», кінцевим бенефіціарним власником якого був і досі залишається Порошенко.

Ще майже 50% частки «Аркона Газ-Енергія» належали белізькому офшору Ashburi Universal LTD (наразі власником цієї частки є Олег Ольховий, який був директором клубу «5 елемент» Порошенка і нардепа від БПП Ігоря Кононенка). Журналісти отримали копії протоколу загальних зборів учасників і нову редакцію статуту «Аркона Газ-Енергія» від 1 червня 2017 року. Згідно з цими документами, офшор Ashburi Universal LTD на загальних зборах учасників товариства представляв Олексій Бондар – адвокат «Ековіс Бондар і Бондар юридичне бюро», де, до речі, працював і вищевказаний Гребенченко. У цьому ж бюро працював у 2007-2009 роках Олексій Маловацький – юрист із команди президента, а нині член Вищої ради правосуддя.

Крім того, за інформацією джерел «Схем», дружина Маловацького в другому кварталі 2017 року перерахувала співвласникам «Аркона Газ-Енергія» Ігорю Мичку та Олександру Нещотному по 1,39 млн грн кожному. Перед цим вони поступилися своїми частками офшору Ashburi Universal, вартість кожного з яких якраз і становить зазначену суму.

До того ж «Аркона Газ-Енергія» видала довіреність на представлення інтересів компанії якоїсь Лілії Кобзар, що, як виявилося, керує юридичною компанією «Юс Новітас», власником якої є Маловацький.

Більше того, журналісти програми «Схеми» з'ясували, що генеральний прокурор Юрій Луценко намагається допомогти власникам «Аркона Газ-Енергія» уникнути відповідальності, зареєструвавши аналогічне як у НАБУ провадження.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: