Британський парламент схвалив відтермінування Brexit

Читать на русском
Британські депутати схвалили поправку, що зобов'язує прем'єр-міністра королівства Бориса Джонсона просити про перенесення Brexit на більш пізній термін.

Британські депутати схвалили поправку, що зобов'язує прем'єр-міністра королівства Бориса Джонсона просити про перенесення Brexit на більш пізній термін.

Голосування відбулося в суботу, 19 жовтня.

Згідно з ухваленою поправкою, Джонсон зобов'язаний до 23:00 за місцевим часом попросити про відтермінування виходу Великобританії з ЄС, передає «РІА Новини». Це повинно відбутися за будь-якого результату голосування щодо угоди.

За словами автора поправки Олівера Летвіна, вона є своєрідною страховкою від несподіванок, які можуть призвести до того, що Великобританія покине Євросоюз без угоди і не встигне ухвалити всі необхідні для здійснення Brexit закони до 31 жовтня.

17 жовтня глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що учасники переговорів з ЄС і Лондона дійшли згоди щодо виходу Великобританії з Євросоюзу. При цьому в Європарламенті заявили, що не голосуватимуть за договором про умови Brexit до отримання схвалення угоди від британського парламенту.

9 жовтня зазначалося, що Європарламент підтримає нову відстрочку виходу Великобританії з Євросоюзу, якщо вона буде потрібна для проведення референдуму або виборів в країні.

4 жовтня Джонсон направив сесійному суду Шотландії письмові запевнення про те, що він попросить ЄС про відстрочку Brexit, в разі якщо не зможе укласти з Брюсселем угоду. Якщо угоду не вдасться узгодити, Сполучене Королівство покине ЄС без угоди, заявив він.

Закон про відстрочку виходу Великобританії з Євросоюзу набув чинності у вересні. Згідно з документом, Лондон попросить ЄС про відстрочку Brexit на три місяці, до 31 січня 2020 року, якщо Лондон і Брюссель не укладуть угоду про умови майбутньої співпраці до 19 жовтня.

Вихід з Євросоюзу повинен був відбутися 29 березня. Через декілька невдалих голосувань його довелося перенести на 31 жовтня 2019 року.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...